Много награди за предприемачество, иновативни проекти, собствен блог със съвети за бизнеса. Ментор, маркетинг експерт, бакалавър по биотехнологии от 2 години, а сега - следва 2 магистратури. Това е Петър Нефтелимов, който е и огромно вдъхновение за всички около себе си.
Баба му разказва как в началото се опитвал да рисува, с компютъра, но не се получавало, а и учителят му не го подкрепял. Затова рисунките първо излизали розови. „Той седна и намери всички цветове сам“, спомня си бабата. Същата история се повтаря и с намирането как да изпише знака за корен квадратен.
Въпреки че момчето е ограничено в движенията си заради последиците от детската церебрална парализа, а може би тъкмо заради това, за своите 25 години Петър може да се похвали с необичайните неща, които е правил. Да обиколи поречието на Дунава с колело, от което излязъл филм, да бъде журналист, като напише книга за 49 успели българи.
Всички сме успели по някакъв начин и трябва да се гордеем със себе си, твърди Петър Нефтелимов.
„Чувствам се толкова успял, колкото всеки млад и предприемчив българин. Всички ние сме успели по някакъв начин в живота си.“
С всеки изминал ден бързаме все повече и повече, без да поглеждаме назад, за да видим колко много сме направили за нас и за другите, допълва той.
Ако искаме да се наречем успешни, трябва да се учим от най-добрите и да ги следваме, смята Петър.
„Няма думата „трудно“ или „невъзможно“ в моя речник.“
Петър е сред малцината, които опровергават известния български скептицизъм. Дотолкова, че може да служи за вдъхновение, признава Александър Хинков от платформата „Успелите БГ“. За него Петър е най-големият възможен инат.
„Изключително непримирим към страшно много неща, сред които статуквото, неправдата, липсата на възможност и справедливост в образованието в България. Той ги вижда всички тези неща и се бори всеки ден, за да са по-добре.“
„Със сигурност когато е по-трудно, трябва да си по-голям инат. Заради това и Петър е може би най-големият инат, защото той има различен старт от нашия, макар че, ако го питате, няма да каже това. Той е изключително фокусиран върху положителните неща от живота и за миг не поглежда към негативните“, изтъква Александър Хинков.
„Той е адаптивен и успява да открие и да използва позитивите на всеки един ден, който има и му е даден на този свят.“
Здравословният проблем не е оправдание да не сбъдваш мечтите си, убеден е Петър.
„Успехът е във всеки от вас, открийте го“, насърчава той.
Повече чуйте в звуковия файл.В картините си Добромир Манев пресъздава собствената си представа за жената . "Жената не може да бъде обрисувана по никакъв начин. Може би само гениалните художници преди нас да са успели да уловят тази жена, жената с големи букви. Жената е един Космос, тя може да бъде рисувана само чрез фантазията, казва художникът. По думите му..
" Постът е почивка за душата, красота на старите, чистота на младите и венец на всички прекрасни хора. Постът не означава само да не ядем месо, постът изисква и да се въздържаме от зло . Затова който пости, трябва да укроти гнева си, да бъде смирен, да има съкрушено сърце, да прогони от ума си лошите помисли , винаги да има пред..
Д-р Юлиян Моллов от Силистра, който работи в чужбина, основа фондация на свое име. 40-годишният анестезиолог и специалист по реанимация има амбицията да подпомага лечението на пациенти, които нямат достатъчно финансов ресурс. Д-р Моллов е роден в Силистра, където е завършил средното си образование с пълно отличие. Освен медицината, музиката е..
Един от най-известните норвежки изпълнители Сиверт Хойем издаде своя девети студиен албум . "Dancing headlights" се появи в началото на февруари , а излизането му бе отпразнувано и в България – с два великолепни концерта - в София и Пловдив. Събитията са част от пролетното европейско турне на музиканта . Фронтмен на легендарната рок..
Златина Георгиева е гост в рубриката "Горещи сърца". Животът й е свързан с Българското национално радио. Работила е като политически репортер. "Да се загърби радиото мисля, че не може. То е като наркотик. Влезе ли веднъж в кръвта ти, оттърване няма. Минеш ли покрай сградата на радиото, поглеждаш и казваш "Тук беше, тук бях" и то продължава...
Карим Наама е иракчанин, професор по икономически и политически науки , преподавател е в Стопанския факултет на Великотърновския университет и специалист по въпросите на Северна Африка и Близкия Изток . Напуска родината си 18-годишен след издадена смъртна присъда от режима на Садам Хюсеин. Идва в България и след близо 40 години изгнание..
В деня, в който Русе отбеляза годишнината от освобождението си от османска власт, се състоя представяне на изключително богата книга с лични спомени и бележки от близките на Панайот Хитов хора. Нито една точка, главна буква, запетая или друг препинателен знак. Така изглеждат записките на първостепенний воевода Панайот Хитов. Съхраняват..
Идеята за разкриване на хранителни магазини в пощенските станции е все по-обсъждана, мненията са противоречиви, а разискванията по темата вече..
Как и за колко се работи в "Български пощи"? Въпросите за условията на труд и заплащането в Националната пощенска служба вълнуват не само хилядите..
Парламентарната група на МЕЧ се разпадна. След гласуването на бюджета председателят на парламента Наталия Киселова анонсира, че депутатът Самуил..