В работилницата му има два велосипеда, които трябва да бъдат ремонтирани:
"Те са също употребявани велосипеди. Едното е в добро състояние, но е трябвало да се подменят спирачки, гуми, доста време е стояло, не е ползвано. То може да стане дамско, може и момче да го кара. Другото е детско колело - иска време някой на пролет да може да кара ново колело", каза за БНР Тихомир Колев.
Двата велосипеда, които поправя Тихомир Колев са стояли в мазета и когато собствениците им научили за начинанието на Тихомир, му ги изпратили.
"Като видиш усмивката на дете каквото и да ти е коствало си заслужава".
Първите две колелата, които Тихомир Колев получил, ремонтирал основно. Не му тежало, зарадвал се, че вместо да отидат на вторични суровини, са в ръцете на две момчета, 16-годишни младежи, останали без семейства.
Тихомир прекарва свободното си време на две колела, от малък обичал да кара велосипед и още тогава разчитал за поправките на двете си ръце.
"Който кара чупи и се налагаше да си ги правя сам, но това ми харесваше, правех го с удоволствие, така си остана. С годините съм се усъвършенствал и ми е вече като любимо занимание, хоби", допълни за "Хоризонт" Колев.
Частите за велосипедите Тихомир купува с лични средства, а когато има нужда от помощ при поправките разчита на свой приятел от автосервиза в съседство. Продължава да приема стари колелета с ангажимента да ги дари на новите им собственици. Фейсбук страницата, чрез която го намират хора от различни краища на страната е „Вело ателие Каданс“.
Целия репортаж, който беше излъчен в празничното предаване "Любими празнични истории" можете да чуете в звуковия файл.Трябва да се преразгледа цялата организация на движението . По магистралите у нас скорост над 120 км/ч е опасна , съгласен е инж. Богдан Милчев от Института за пътна безопасност. Потребителите на транспортната система и тези, които ни я доставят – политиците, живеем в две различни държави , смята той. Промените за конфискуване на..
В този епизод на рубриката "Америка - илюзии и реалности" талантливата и многостранна Емилия Юкер преминала през Америка, завърнала се отново в Европа, спечелила уважението и признанието и на Германия, не изневерила на любовта си към България ни напомни, че където и да сме, ако искаме да бъдем успешни, трябва да се развиваме, но не трябва да..
В сравнение с предходни години, през настоящата туристопотокът в Странджа е много по–голям. Това отчитат от туристическото дружество "Насам-натам". Преди 4 години дружеството е започнало да реализира своя стратегия да възстанови стари туристически маршрути, които не са поддържани, както и да създаде нови . "Поставихме указателни табели по..
За историческата наука няма съмнение, че Самуил е един от най-великите български царе в Средновековието. Това потвърдиха с нови доказателства учени от цяла Европа на международна конференция, посветена на 1010-годишнината от управлението на българския владетел. Неизвестни факти от живота на цар Самуил бяха представени на конференция Важен..
Регионалният исторически музей в Пазарджик за първи път представя първото обработено злато в света , открито в селищната могила Юнаците. Уникалната находка е изложена в напълно обновената зала "Археология", която чрез най-новите технологии представя по интересен и съвременен начин периодите от праисторията, античността и средновековието. Залата..
На 1-ви ноември в кината тръгва филм за едно необикновено училище , в което детските мечти се сбъдват. Идеята за "Училище за надежда" е на Яна Алексиева и Симеон Цончев, които от дълги години се познават с основателите на училището във великотърновското село Русаля за деца в неравностойно положение - бившите актьори Анимари Димитрова и Златко..
Спортен празник "Игри по правилата" се проведе в 96-та детска градина "Росна китка" в София. Той е посветен на Европейския ден на спорта в училище и е традиционен за детската градина. Присъстваха и официални гости : Александър Иванов – заместник кмет на Район Искър в отдел образование и екология, Кета Радилова и Гергана Йорданова– представители на..
Европейската прокуратура следва да функционира със съдействието и на националните институции. Когато това сътрудничество не се случва ефективно, няма..
" Шокът беше голям. Срамът беше голям . Притеснението, че отсега нататък, каквото и да кажа, принадлежа към това съсловие и съм част от това съсловие...
Има какво да направим, за да не загубим толкова много пари по Плана за възстановяване и устойчивост . И то е да се възползваме от нашата Конституция към..