Американската национална гвардия е в режим на готовност на фона на очаквания за протестни блокади на пътища в района на Вашингтон. Протестите се очаква да са подобни на тези в Канада от по-рано този месец.
Oт Пентагона са одобрили изпращането на 700 невъоръжени гвардейци като подготовка за конвои от камиони, които се очакват да протестират тук срещу рестрикциите, наложени за справяне с пандемията от ковид-19. Гвардейците няма да изпълняват функции по опазване на реда, а само по регулиране на трафика.
Планове за протести подобни на тези в Канада се правят посредством онлайн форуми като може да има участници от различни точки на страната. Очакванията са голяма част от протестиращите да са тук следващата седмица по време на годишната Реч за състоянието на съюза. Президентът Джо Байдън ще изнесе речта на 1ви март.
Местни медии цитират някои от шофьорите на конвои, според които целта е да се забави или спре трафика на Capital beltway – натоварен ключов около 100 километров пътен пояс, който опасва столицата като идеята е предимно да се стои извън границите на града, за да се избeгне сблъсък с федералните власти.
Заводът за третиране на отпадъци в София продължава да подобрява резултатите си при разделянето и продажбата на отпадъци, които се рециклират, както и в производството на гориво от тях. По думите на директора на предприятието Николай Савов, количеството на приеманите отпадъци намалява заради засиления контрол. "Рязко увеличихме..
Доналд Тръмп изстреля в края на миналата седмица първия залп от мита в най-глупавата, както я нарече консервативният "Wall Street Journal", търговска война в историята. Най-глупавата, защото оръдията бяха насочени срещу Канада и Мексико, които са точно обратното на врагове на Съединените щати, и които тъкмо Тръмп принуди през първия си мандат да..
Български шофьор беше задържан в Гърция с над 100 килограма марихуана в камиона му. Това е и една от най-големите отделни пратки канабис, залавяни в страната. Охраната на пристанището Игуменица съобщи за ареста на българския шофьор за нелегален превоз на 111 килограма канабис. Камионът е пристигнал с ферибот от Италия, а нелегалният товар в..
Полицията в София е образувала досъдебно производство по случая от снощи, когато дрон се появи близо до една от пистите на летище София, научи БНР. Екипи на столичната полиция ще се опитат да установят кой е управлявал апарата. Предстои и докладване на материалите по случая в прокуратурата. Снощи дронът е предизвикал забавяния в..
В кюстендилското село Соволяно е в сила воден режим - от 9 часа сутринта до 17 часа вечерта, заради започналата подмяна на ВиК мрежата в селото. Водата се спира и защото при изкопните работи постоянно възникват аварии. За полаганата през 1934 година водопроводна мрежа в Соволяно няма запазени схеми или карта на ВиК трасетата и..
Да воюва или да не воюва! Това е дилемата, която руският президент Владимир Путин трябва да разреши през настоящата година. И продължаването на войната, и нейното прекратяване са еднакво опасни за него, пише руският политолог Андрей Колесников в публикувана наскоро в списание "Foreign Affairs" статия със заглавие "Студената война, която иска Путин"...
Конфедерацията на труда "Подкрепа" отбелязва 36 години от създаването си. Синдикатът е основан на 8ми февруари 1989 година по идея на д-р Константин Тренчев и негови съмишленици. Първоначално е сдружение за защита на основните трудови и социални права на интелектуалците. За БНР президентът на "Подкрепа" Димитър Манолов посочи сред..
Сеизмолозите в Гърция разглеждат три възможни сценария за развитието на сеизмичната активност на остров Санторини. Първият е да продължат трусовете..
Въвеждането на задължителна матура по математика в XII клас няма да стане от днес за утре. Трябва законодателна инициатива, съгласие в НС за промяна..
Това, което разбрахме, е, че няма дупка от 18 млрд. лева в бюджета, но може би това беше ход, който трябваше да ни подготви за тежките мерки, които..