"Никога не съм се замислял дали догонвам времето, в което живея, но си мисля, че успявам да бъда във времето, в което сме. И тук е голямата роля на самия изпълнител, говоря за творчеството си. Имах късмета и шанса да срещна композитора Тончо Русев, който промени целия ми живот в началото на 90-те години и поета Евтим Евтимов, с които бяхме едно неделимо трио в продължение на много години...Направихме десетки песни...Аз усетих в един момент, мъж на 30 години, започнах да мисля като тези безкрайно уважавани и талантливи творци, който бяха на по 70 години. Така развих моя стил и чрез другите композитори, така че да бъда близък до всички възрасти...", сподели пред БНР Маринов.
"От детството си имам незабравими спомени - безкрайно щастливи и безгрижни дни. Много исках да стана производител на хляб, защото живеехме в близост до завод за хляб. И сега ми се иска още да си направя хлебарница, да усещам мириса на прясно изпечен хляб...
Но в крайна сметка се оказа, че трябва да инвестирам през годините в много скъпата и все по-модерна техника за концертите си и музиката...", каза певецът.
По думите на Маринов няма по лошо нещо от войната на този свят, може би само да загубиш дете:
"Много обичам Русия, пял съм стотици пъти и в бившия СССР, и в Русия, и в Украйна... Имам албум на руски, уважавам хората там с тяхната богата култура...Но каквото и да кажа, не мога да оправдая днешните действия на Русия...Аз обаче имам и друга теория, твърде дълго нямаше война, а тя идва, за да дойде и по-доброто след това...", смята певецът.
За творчеството си Маринов сподели още:
"Когато една песен има история, тя става много истинска и докосва много повече хора със своите послания. Такива са и моите балади. Пътят на един музикант може да го опишат само най-близките му хора, през всичко, което преминава и певецът, и близките хора около него...Така беше и при мен. Огромни лишения, уроците на живота, които те карат да знаеш колко да искаш".
А сега фирмите и издателските къщи правят звездите - натиск, ресурс, пари, а не както, когато аз пробивах на музикалния пазар...Много ми помогна участието в рок - група "Импулс"...чрез нея влязох и в БНР, в предаването "Музикална стълбица" при Йордан Георгиев, поканен от Дора Поборникова - една достолепна и уважавана дама", разказа още Веселин Маринов.
"Много хора са ми помагали през времето...Първият човек, на когото дължа много, е моят преподавател в Консерваторията - Петър Димитров, също на Панайот Славчев от БНТ, на Илия Кънчев, ръководител на рок-група "Импулс".
Когато правиш добро, но след един час прекрасен концерт, преди да запиш да си кажеш - и днес победих, неприятностите остават на заден план...И друго - нокога да не вземаш решения веднага, под влияние на емоцията...Има и неща, които в личния живот не бих простил, има такива неща...както и когато те предаде близък приятел...Защото приятелството е много лична, деликатна, красива и съкровена дума, тя не е за всеки", убеден е известният певец.
"Не съм се отказвал от приятелите си, защото са били в трудна позиция в политически или обществен план - така беше и с Цветан Цветанов, и с Жан Виденов...
А иначе в тези бездуховни времена любовта е онова, заради което си казваш, че е имало смисъл - това е водещото чувство в моя репертоар, и онова, което води хората на моите концерти...
На хората им липсва романтика, сантименталност, вяра в доброто, патриотизъм - аз имам такива песни, такива са и моите слушатели - с обич към България, толкова много мои фен-групи има, като тази във Варна. Те идват, защото така са възпитани в семейство ти, с такива ценности...", сподели още Веселин Маринов.
Още по темата в звуковия файл.
На 2 януари се навършиха 120 г. от рождението на големия тенор Тодор Мазаров – артист, запомнен с мощния си глас и впечатляващи височини, певец с внушителна международна кариера. Той е роден в Павел Баня, в семейство със скромни финансови възможности. Обича да пее, но на 8-годишна възраст, след боледуване от коремен тиф, губи изцяло гласа..
Приключи 3-ия сезон на литературния конкурс "Вълшебното перце ", който се организира от програма "Хоризонт" и сдружение "Българче" , а имената на наградените деца бяха съобщени в ефира на "Закуска на тревата" на 28 декември от Розалина Златкова, съпредседател, член УС на сдружение "Българче" , с което повече от 10 години се реализира радио-играта..
Ивановден е един от най-обичаните зимни празници, защото на този ден всеки има кого да поздрави. Ивановците са много, да се готвят да почерпят за здраве и да им върви през годината. Празникът е в чест на Свети Йоан Кръстител . В народната традиция се свързва с игри и много музика. В този ден в традицията е хората да си стават побратими и..
"Дали любовта е „сляпа“ или е от „пръв поглед“ – това могат да кажат хората, които виждат. За нас любовта е това, което е на сърцето и на душата“. Така незрящият актьор Андриян Асенов описа любовта в предаването "Любими празнични истории". Заедно с него беше любимата му Радостина Павлова, преподавател по пеене и пиано, също незряща...
Kак празниците осмислят живота ни , как ни свързват с традицията и ни дават сили да вървим напред? С поета Бойко Ламбовски разказваме за връзката между духовното и материалното , за литературата като прозорец към душата и как в творчеството можем да намерим утеха и вдъхновение. Бойко Ламбовски е поет, преводач и есеист, човек, който с думите си..
"За всеки влак си има пътник, но когато нещо е истинско, когато е направено със сърце и любов, зрителят го приема ". Това каза пред БНР един от най-обичаните актьори в Плевен Георги Ангелов. "С годините театърът се е променял. Всяко поколение носи своето ново. Всяко поколение, което идва, носи новите изразни средства, новото..
На 24 януари е премиерата на новия български игрален филм „Клас 90“. Наскоро излезе и трейлърът на лентата, в която участват все известни наши актьори. Съученици, дипломирани от гимназията през 1990 г., празнуват годишнина от завършването си в малък хотел в планината. Очакваният купон, на който да си спомнят младостта, за много от тях се..
КНСБ предупреди, че ако бюджетът за тази година не бъде приет, може да се очаква вълна от протести. "Струва ми се, че за пореден път бюджетът..
" Кабинетът е готов, вариантът е почти финализиран ", заяви пред БНР лидерът на "Движение 21" Татяна Дончева. "ГЕРБ, БСП, ИТН – беше един от..
Въпреки пълната политическа неразбория в страната, реалистичен сценарий е от 1 януари догодина да плащаме в евро . Това мнение изрази в интервю за..