Левски спечели купата след 1:0 срещу ЦСКА София

Левски спечели Купата на България след победа на финала над големия съперник ЦСКА София с 1:0.  Трофеят е първи за "сините" от 2009 година и първи в турнира за Купата от 2007 година.

Илиян Стефанов вкара единствения гол в началото на втората част.

Левски имаше игрово предимство през по-голямата част от мача, докато "червените" за пореден мач тази пролет бяха напълно безпомощни в атака и не отправиха нито един точен удар в рамката на вратата.

През първата част значително по-интересно бе по трибуните, където повече от 40 000 зрители създадоха огнена атмосфера, докато на терена двата отбора се дебнеха "на ходом", без да създадат сериозни ситуации за гол.

В 20-а минута Илиян Стефанов се озова на стрелкова позиция след разбъркване в наказателното поле на ЦСКА София, но не намери добре топката и не успя да нанесе точен завършващ удар.

За "червените" Греъм Кери стреля опасно от файл на сантиметри над вратата, а Тибо Вион от воле би в аут след центриране на Йотов.

В 37-ата минута Билал Бари се засуети и не успя да се възползва от грешка в отбраната в червено и пропусна отлична възможност.

Левски стигна до скъпоценното попадение в 57-а минута чрез Илиян Стефанов. Грешка на Томас Лам позволи на Уелтон да пробие през центъра, впоследствие топката стигна до Стефанов, който от дъгата на наказателното поле стреля и след рикошет в крака на Мено Кох влезе в мрежата.

Драган Михайлович изпусна най-чистото положение пет минути преди края, когато получи успоредно пас от Георги Миланов, но Бусато спаси.

БФАС: Тезата за нулев сезон в автомобилния спорт е силно преувеличена

Ръководството на Българската федерация по автомобилен спорт излезе с обръщение към своите членове, в което ги запознава с позицията на организацията след проведените две срещи в Министерството на младежта и спорта, инициирани от големия български автомобилен състезател Крум Дончев. Ето и пълният текст на обръщението: „Скъпи приятели на..

публикувано на 23.02.24 в 12:27
Домантас Сабонис бележи за Сакраменто.

Трудна победа за Сакраменто без контузения Везенков

Сакраменто Кингс постигна трудна победа със 127:122 (30:32, 35:25, 28:30, 34:35) в домакинството си на Сан Антонио Спърс. Домакините в "Голдън 1 Сентър" трябваше да треперят до самия край, но все пак успяха да се поздравят с успеха. Българското крило Александър Везенков не взе участие в мача, тъй като лекува контузия в глезена. Сакраменто имаше..

публикувано на 23.02.24 в 07:35

Аякс оцеля след продължения (резултатите от Лига на конференциите)

Аякс (Нидерландия) и белгийците от Юнион Сен Жилоаз постигнаха победи като гости, за да продължат на осминафиналите в турнира Лига на конференциите. Втори успех записаха също Олимпиакос (Гърция) - над Ференцварош, Щурм (Грац, Австрия) над Слован (Братислава). Във Франкфурт гостите от Брюксел удържаха първоначалния щурм на Айнтрахт и нанесе своите..

публикувано на 23.02.24 в 06:15
Спасяване на вратаря на Рома Миле Свилар.

Драма с дузпи на Рома - Фейенорд (резултатите в Лига Европа)

Спарта (Прага), Олимпик (Марсилия), Спортинг (Лисабон) и италианския Рома се присъединиха към Карабах (Азербайджан), Фрайбург (Германия), Бенфика (Португалия) и Аякс и очакват жребия за осминафиналите на турнира на УЕФА Лига Европа. Най-драматично беше на мача Рома – Фейенорд в италианската столица на Стадио Олимпико, където двата отбора завършиха 1:1..

публикувано на 23.02.24 в 06:03
Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев: Тази игра се играе на голове, а ние не вкарахме

Старши треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев призна, че една-единствена грешка е станала причина за отпадането на тима в Лигата на Конференциите. Сервет спечели с 1:0 в Разград, което беше достатъчно след 0:0 в първия мач. "Тази игра се играе на голове, ние не успяхме да вкараме гол. А мисля, че ние допуснахме нелепо попадение. Да,..

публикувано на 22.02.24 в 22:46
Баскетболистите ни загубиха в Гьотеборг

Баскетболистите ни отстъпиха пред Швеция

Националният ни отбор по баскетбол за мъже претърпя поражение от Швеция със 70:84 точки като гост в Гьотеборг в първи мач от 4-та група на квалификациите за Европейското първенство през 2025 година. Селекционерът Росен Барчовски избра в титулярната петица Христо Захариев, Павлин Иванов, натурализирания гард Коди Милър-Макинтайър, Йордан Минчев и..

публикувано на 22.02.24 в 22:02
Лудогорец загуби от Сервет в Разград

Лудогорец загуби от Сервет и приключи участието си в Европа

Лудогорец приключи с европейското си участие за сезона, след като загуби у дома с 0:1 от Сервет (Женева) във втория мач от плейофния кръг на турнира на Лига на Конференциите. Първата среща в Женева завърши 0:0. Още в 6-ата минута гостите откриха резултата. Тимоте Коня се възползва от грешен пас на Клод Гонсалвеш, открадна топката и сам..

публикувано на 22.02.24 в 21:56