Само 5 дни след като Испанската национална полиция публикува снимки на 10-те най-издирвани престъпници в страната и поиска съдействие от страна на гражданите, един от тях вече е заловен. Това е Мануел Белидо Морено, по-известен като Ел Лоло.
Според съседите той е "прекрасен човек", но според полицията е "най-големият фалшификатор на валута в Испания", когото са издирвали в продължение на десетилетие.
Освен десетки хиляди евро, Мануел Морено е произвел и стотици фалшиви банкови карти и лични документи. Издирването му започва, когато от Банката на Испания сигнализират за открити големи количества фалшиви банкноти на висока стойност.
Производството им е било с много добро качество и заради това са успявали лесно да ги пласират в търговската мрежа. В операцията е участвала и съпругата на Морено.
Заловени са през 2014 година след дълго разследване, след което са освободени временно, докато върви делото срещу тях и от тогава започва многогодишното издирване на Морено, който се разделя със съпругата си и се мести в Мадридски квартал, където живее под друго име.
Именно там жена го разпознава по снимките и уведомява полицията. При опита да го арестуват съседите са хвърляли по агентите различни предмети, тъй като междувременно “най-издирваният фалшификатор“ е станал любимец на квартала.
Поправял е пейки, тапицирал е столове, снабдявал с храна възрастните хора по време на пандемията, купувал торти за децата от улицата за рождените им дни.
Според полицията обаче той е "най-издирваният беглец", който с подкрепата на циганската общност, към която принадлежи, е успявал да ги заблуди с години.
Сега отива в затвора "Сото дел Реал", където ще излежи 9-годишната си присъда. Продължава издирването на останалите 9 от най-търсените престъпници в Испания, сред които е и българинът Николай Щерев.
Незрящи от съюзи на слепите от областите Монтана и Видин участваха в кулинарен конкурс. Той премина под мотото "И ние можем" . Така хората със зрителни проблеми показаха, че могат да готвят и то вкусно, да аранжират приготвените от тях ястия и най-важното - да се чувстват полезни. Кулинарният конкурс в Монтана бе възстановен след дълги години...
От днес в Кипър навлиза антициклонът "Корал", с който на средиземноморския остров идва необичайно силен студ с рекордно ниски температури под нулата, обяви Метеорологичната служба. Властите призоваха гражданите да пестят електроенергия, за да може енергийната мрежа да издържи на повишеното търсене. Кипър ще изпита редки, нетипични за средиземноморския..
Британският премиер Киър Стармър изрази подкрепа за Володимир Зеленски като "демократично избран лидер", след като американсия държавен глава Доналд Тръмп нарече украинския президент "диктатор". Стармър разговаря със Зеленски по телефона в сряда вечерта и каза, че е "напълно разумно Украйна да не провежда избори по време на война, както направи..
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..