Децата заявиха за "Хоризонт":
"Събирахме парички жълти. Тези парички се събират за малките бебенца за един уред, за да са живи и здрави".
"Събирахме стотинки, за да вземем един апарат за бебенцата".
Цената на кувьоза е 16 200 лева, от които 7 241 лева са събрани във вид на капачки, а останалите 8 959 лев са от събраните жълти стотинки, разясни Теодор Симеонов, президент на IRON CROSS. Освен това още близо 6000 лева са вложени и за подобряване условията в отделението по неонатология.
"Продължаваме със събирането на средства. Има доста неща, които трябва да се закупят. Надявам се да успеем да изпълним това, което е заявено като необходима апаратура и оборудване".
Дарението бе получено от д-р Румяна Манева, началник на Неонатологичното отделение на силистренската болница. Кувьозът е първото от много дарения, които се очаква да бъдат закупени със средствата, които ще бъдат събрани от кампанията „Жълти
стотинки“.
"Много ще се радваме да получим максимален брой, защото децата, където и да се родят е необходимо да имат нова апаратура, специализирана, да има добри условия в тази апаратура, добро качество. Знаем, че кувиозът е майчината утроба. Кувиозите трябва да са нови, защото на 10 години остаряват".
Надсловът ,,Деца помагат на деца” е същината на благотворителната акция „Жълти стотинки“, защото стотинките идват именно от децата. Кампанията стартира през 2008 година и до момента са събрани над 500 000 лева, с които е дарено оборудване за детските отделения на 18 болници в 16 града на България! Средства се събират през цялата година. Те могат да бъдат превеждани по всяко време и директно по банкова сметка, а постоянният пункт на акцията в Силистра е при
мотористите от мотоклуб IRON CROSS и малките Яна, Софи и Манол-участници в кампанията.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
Наричаме ги клошари, те нямат дом, живеят на улицата. Подминаваме ги често с погнуса, защото не изглеждат добре, мръсни са, миришат, а на някои от тях им личи, че добре са се почерпили, с алкохол. Ще ви разкажа за трима бездомници, които срещнах по софийските улици. Първият намирам в центъра на София. Изоставен от майка си, отгледан от осиновители,..
Елтън, Джон, Йоко и белите орхидеи. Приказка за музиката и семейството Връщаме лентата в радиото назад. На една и съща улица в съседни кооперации порастват братята Димитър и Иван Милеви и братята близнаци Александър и Константин Петрови. Баба им ги нарича "Кокосашо" . Големия Бъндарак ги надушил, че са "нечувани..
Разказ за три премахнати творби - разрушени, замазани или свалени от изложбените зали. Това представя изложбата " Забранено изкуство ", която е изследователски проект на куратора Ралица Герасимова. Разглеждат се три случая на цензура: унищожената изложба „Терен и конструкции” на Веселин Димов, представена във Варна през 1982 г.,..
В седмицата, в която БНР отбелязва 90-годишнината си, ви срещаме с наши верни слушатели. "С радиото заспивам", по този начин Георги Костодинов - писател от Чипровци, определя връзката си с Българското национално радио. "От малък слушам радио, дори и сега - на 60 години съм", настоява поетът, който споделя, че е от по-старото поколение..
"Архитектурата е моята професия, хоби и съдба" , казва Арсения Христова, която е завършила е архитектура в УАСГ в София точно преди 50 години. Кариерата й започва в България, но след това професията я води в различни точки на света - първо в Алжир, след това в Белгия . Случва се така, че след природни бедствия - земетресение и наводнение,..
Първите три заложнички от втората от началото на войната, обменна сделка между Хамас и Израел вече са на свобода . Те бяха разменени за палестински затворнички. Вертолет докара вече бившите, заложнички до площадката на покрива на болница Шиба - най модерната и оборудвана със съвременна техника в Израел . Още три болници посрещнаха освободени..
Кой, ако не радиото, да ви направи свидетел на променящите съдбата на България събития. За 90 години се е случило много и много ефир е минал, с историята - такава, каквато е създавана от силните на деня. И ако след десетилетия някои биха нарекли ефира "плод на пропаганда", парадоксално – именно същите тези архиви след десетилетия остават като..
Трябва да си мъж и то издръжлив мъж, условията в тези страни като Йемен не предполагат масирано присъствие на жени , сподели бившият и последен..
"Чувствам се, все едно вчера съм била на работа тук. То е като да се върнеш у дома , където и да си ходил по света." Това сподели пред БНР Таня..
За 50-и пореден път в Пазарджик ще се проведат Зимните музикални вечери "Проф. Иван Спасов" - фестивал с традиции, носещ името на своя създател,..