"ГЕРБ се афишира като национално-отговорна партия и национално-отговорното поведение изисква ГЕРБ да се опита да състави правителство. И то по формула, различна от това, което показва. Честната, мъжката формула е това, което излага тяхното острие Делян Добрев - от ГЕРБ са длъжни да излязат с кабинет на малцинството, да го внесат за гласуване в пленарна зала и да поискат подкрепа от всички парламентарно представени сили. Който подкрепи, подкрепи, който не подкрепи, поема отговорността, че остава България по време на икономическа криза и война без редовен кабинет и без функциониращо Народно събрание".
Това каза пред БНР Недялко Недялков, собственик на агенция ПИК.
И допълни, че е логично и европейско лидерът на победилата партия да номинира себе си за премиер.
"Не разбирам защо ГЕРБ се държат като победени, а не като победители. ГЕРБ печелят навсякъде. Сега проявяват някакъв комплекс, който е функционален на характеропатиите на Бойко Борисов, който се притеснява от протести и иска да консолидира в едно управление партиите на протеста. В момента първият се е превърнал в заложник на шестия - ДБ. Христо Иванов се държи като победител. Сега чакаме той да каже сакралното "да" на първия, който е спечелил изборите. Този залог не си заслужава. Никаква мантра за евроатлантизъм не може да оправдае такова политически-инфантилно поведение. Как може ДБ и ПП да са евроатлантически партии, след като управляваха с прокремълската БСП".
В предаването "12+3" Недялков определи като несериозно да се лансира идеята, че седмият на изборите - "Български възход", може да управлява:
"Едва си влязъл в парламента, веднага си готов за премиер. Защо ходим тогава на избори, след като най-малките искат да управляват най-големите. Мандат на ген. Стефан Янев ще е водевилна подмяна на вота на българите и това би отблъснало още повече хората от изборите".
Недялко Недялков коментира също темата за свободата на словото и медийната среда у нас.
Цялото интервю с Недялко Недялков можете да чуете в звуковия файл.
Двама души загинаха, а няколко души бяха ранени, след като кола се вряза в множество хора в югозападния германски град Манхайм, предаде ДПА, като се позова на източници от службите за сигурност. Първоначално беше съобщено за едни загинал човек. Автомобил се е врязал в тълпа хора в Манхайм Според информацията, съобщена от службите за сигурност,..
Американският президент Доналд Тръмп продължава с публичните си нападки срещу президента на Украйна Володимир Зеленски. Без резултат завърши срещата между Тръмп и Зеленски Тръмп сподели тази вечер в интернет платформата Truth Social съобщение на "Асошиейтед прес" от снощния брифинг на Зеленски в Лондон със заглавие "Украинският президент казва, че..
Трети март е олицетворение на съкровения идеал на поколения българи за свободна, обединена и независима България. Това каза президентът Румен Радев в словото си по повод на националния празник - Трети март. Държавният глава участва в тържествената заря-проверка на площад "Народно събрание“ в София, където прие почетния строй на..
Водата в горнооряховското село Стрелец не е годна за пиене. За това предупреди Регионалната здравна инспекция. Община Горна Оряховица прави организация за доставката на бутилирана вода за населението. Водата в село Стрелец не е подходяща за пиене, особено от бебета, малки деца, бременни жени и хора с хронични заболявания, защото е..
Централната гара във Виена е евакуирана заради предполагаема бомбена заплаха. В ход е мащабна полицейска операция, съобщи "Ройтерс", като се позова на вестник "Курир". Преустановен е жп превозът. Полицията в австрийската столица призова гражданите да не посещават гарата.
Хиляди хора от всички краища на България присъстваха в курорта Пампорово на Голямото ски спускане с народни носии и български трибагреници, посветено на националния празник – 3 март. За поредна година в масовото шествие от връх Снежанка до "Студенец“ се включиха малки и големи, дошли специално за честването на празника от цялата..
"Утре ще изпратя писмо до страните членки, в които ще ги информирам за плана "Превъоръжи Европа", каза председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен. Тя прави това два дни преди извънредното заседание на евролидерите на 6 март, което ще бъде изцяло посветено на тази тема, както и на военната помощ на ЕС за Украйна. Фон дер..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Неизвестни факти от руските военни архиви сочат, че през 1878 година Кърджали е освободен след тежко сражение, разказва за БНР Станчо Станчев,..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.