Мануела Малеева успя да направи нещо, което много трудно се постига – изкачи се на върха на световния тенис. След като го покори, триумфално се оттегли, отново с победа – наложи се над Ива Майоли на турнира в Осака, Япония през 1994 година. Мануела вече има три големи деца, за които казва, че нямат нужда от мама. Отдала се е на каузата да помага на деца с увреждания чрез своята фондация в Стара Загора, а в последната предизборна битка се включи и в българската политика, защото иска да види една по-добра България. Сега, според нея, държавата има две страни:
"Красивата България с красивите места и всичко останало, което е неугледно, неуредено, с корупция. Много често е тегаво, сиво, доста хора са обезверени и въпреки това от друга страна намирам, че има много млади хора, нашите деца, които са другото поколение, за които вярвам, че могат да ни помогнат да направим не само България по-добра, но и света. Често ми задават въпроса "Защо се опитваш да направиш нещо в България?“. Отговорът е, защото сърцето не ми позволява да стоя настрани. Все някой чака някой друг да оправи нещата, но този някой е вътре в нас и аз смятам, че засега имам сили, имам желание, вярвам, че мога да помагам, да мотивирам и затова го правя".
Откакто е слязла от професионалния корт, Мануела Малеева не се занимава с тенис. Искала е да излезе от "неговия балон“ и да види нови неща. Казва, че след толкова години тренировки и състезания, е натрупала умора и изтощение.
В Кърджали Мануела Малеева проведе с ученици демонстрационен мач. Кортовете край река Арда са едно от малкото места, където децата могат да тренират. Според световната тенисистка в момента в България се прави много малко за детския спорт.
Когато Мануела Малеева се умори от сивотата в България, тя се връща в Швейцария "да зареди батериите“. Мечтата ѝ е един ден презареждането да бъде у дома, в родината.
Цялото интервю с Мануела Малеева можете да чуете от звуковия файл."Изотопия" се размечта не просто за Ден на будителите, а за цял месец (защо не и повече), в който да се срещаме с хората, превърнали се в будната ни национална съвест . Средновековно невъзможен? Хамлет в омагьосания замък (първа част) Сред тях е Кирил Маричков , а и всички познати и непознати нему, с които..
Вярващите са убедени, че 40 дни след смъртта душата на покойника е сред нас, едва след това отлита към отвъдното. На този специален ден за помен християните подават храна и дарове, раздават и дрехите на мъртвия. Всичко дадено ще му се намери на оня свят. "Изотопия" поднася на Кирил Маричков спомените и емоциите на..
В рубриката „Горещо сърце“ отиваме в балчишкото село Гурково, където ни отвежда кореспондентът ни в Добрич Мая Райнова. Там тя се срещна с председателя на читалище „Свобода“ Наталия Георгиева, която родом е от Велико Търново, но след години в чужбина решава не просто да се завърне в България, а да се премести близо до морето. "Човекът, който..
Юркие Фейзи вдъхновява всеки, който я познава. Вярва, че винаги има път и надежда. Все още никой не е открил лек за лупуса, с който е принудена да живее, но вярва, че хората сами могат да се справят с всичко, стига да имат воля и любов към себе си. Това е най-важното нещо, на което се е научила от лупуса. "Да обичам повече себе си и когато..
"Националното радио , без никакво притеснение мога да кажа, че е в основата на успеха на "Сигнал", каза Йордан Караджов пред "Нощен хоризонт". "Да те жадувам", "Може би", "Сбогом", "Липсваш ми" са само няколко заглавия, които вече 46 години пренасят поколенията в свят на рок емоция и дълбоки спомени , създадени от музиката на "Сигнал"...
"Когато отидете в космоса…." директорът на НАСА Бил Нелсън се срещна с ученици и студенти . Посещението на Нелсън у нас беше част от европейската му обиколка. Защо НАСА се връща на Луната след 50 години? Как го прави с почти три пъти по-малък бюджет от преди. И дали войната в Украйна би била пагубна за отношенията между космическите сили? Много..
Вирусологът професор Радка Аргирова е потомствен лекар. Успява ли да се справи в живота с вирусите? "Вирусите са най-голямото предизвикателство за мен. Те ме карат непрекъснато да чета, да уча, да съм нащрек. Трябва винаги да бъда във висша форма. Първо, защото никога не знаеш точно кога какъв вирус ще се появи. Второ, точно кога кой..
За планирано масово изселване на българи от Дуисбург, Германия, алармира неформалната мрежа "Столипиново в Европа". "Това, което се случи, е,..
Във Велико Търново се предвижда синята зона за паркиране да бъде разширена с 87 места, но и да се увеличи времето на работа, включително и в..
По-добре избори, отколкото правителство на всяка цена . Коментара направи пред БНР социологът Кънчо Стойчев и уточни, че изборите са демократична..