Мануела Малеева успя да направи нещо, което много трудно се постига – изкачи се на върха на световния тенис. След като го покори, триумфално се оттегли, отново с победа – наложи се над Ива Майоли на турнира в Осака, Япония през 1994 година. Мануела вече има три големи деца, за които казва, че нямат нужда от мама. Отдала се е на каузата да помага на деца с увреждания чрез своята фондация в Стара Загора, а в последната предизборна битка се включи и в българската политика, защото иска да види една по-добра България. Сега, според нея, държавата има две страни:
"Красивата България с красивите места и всичко останало, което е неугледно, неуредено, с корупция. Много често е тегаво, сиво, доста хора са обезверени и въпреки това от друга страна намирам, че има много млади хора, нашите деца, които са другото поколение, за които вярвам, че могат да ни помогнат да направим не само България по-добра, но и света. Често ми задават въпроса "Защо се опитваш да направиш нещо в България?“. Отговорът е, защото сърцето не ми позволява да стоя настрани. Все някой чака някой друг да оправи нещата, но този някой е вътре в нас и аз смятам, че засега имам сили, имам желание, вярвам, че мога да помагам, да мотивирам и затова го правя".
Откакто е слязла от професионалния корт, Мануела Малеева не се занимава с тенис. Искала е да излезе от "неговия балон“ и да види нови неща. Казва, че след толкова години тренировки и състезания, е натрупала умора и изтощение.
В Кърджали Мануела Малеева проведе с ученици демонстрационен мач. Кортовете край река Арда са едно от малкото места, където децата могат да тренират. Според световната тенисистка в момента в България се прави много малко за детския спорт.
Когато Мануела Малеева се умори от сивотата в България, тя се връща в Швейцария "да зареди батериите“. Мечтата ѝ е един ден презареждането да бъде у дома, в родината.
Цялото интервю с Мануела Малеева можете да чуете от звуковия файл.Любовта е чувство, вдъхновение, културен феномен. Но можем ли да я разгледаме и през призмата на науката – какво всъщност се случва в мозъка , какви процеси протичат в него, когато човек обича, когато изпитва привързаност, страст, привличане? Или иначе казано – какво още не знаем за невробиологичните механизми на любовта ? " Любовта е едно от..
Калина Канева е българска учителка, журналистка , авторка на изследователски и публицистични книги и материали. Главната тема в нейното творчество са са руско-българските културни и исторически връзки. Работила е в издания като в. "Антени". Част от най-известните и трудове са "Симетрия на времето. Срещи и разговори с акад. Дмитрий Лихачов"..
В рубриката "Горещи сърца" ще влезем в тъкачен стан, за да се убедим колко важно е да не изпускаш нишката. И това е валидно и за живота, и за тъканите. "Като се скъса основата и веднага се получава дупка. Така е и в живота." В нашия свят, залят от фабричен текстил, героят ни в "Горещи сърца" тъче на бабиния му стан. Ангел Милчев е един от малкото..
Александър Симеонов е от Плевен , занимава се с музика от дълги години и е вокалист на плевенската група "Страйкърс" . Другото признание за него идва от работата му като детски учител в Детска градина "Надежда" . Какво музикално предизвикателство е подготвил, как децата му влияят за творчески идеи и за още неща от живота: "От дълги години се..
Краткият февруари е винаги изненадващ, винаги динамичен. Носи със себе си много нова енергия, която събужда природата и я води към пролетта. Неговият ритъм напомня за звука на цигулката , ту остър и силен, ту мек и нежен. Може би точно така публиката в големите концертни зали в Париж и Рим, Мадрид и Берлин се е наслаждавала на звука на..
Педя човек - лакът брада си има нов дом - Къщата на куклите. Арт-Къща с музей „Куклите” е уникален в България музей на куклите с над 3000 кукли, Творилница и парти център за рождени дни. Представени са порцеланови кукли, антикварни, ритуални, съвременни, марионетки, сувенирни кукли от България и от света, винтидж, колекционерски и др...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..