Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Лудогорец детронира Левски за купата, "сините" пропуснаха дузпа в края

Анте Шимунджа

Отборът на Лудогорец успя да обърне резултата от 0:1 и се наложи над Левски с 2:1 в осминафинален мач от турнира за купата на България по футбол. По този начин шампионите детронираха „сините“, които бяха носители на трофея от предходното издание.

И трите гола паднаха през второто полувреме, а Уелтън даде аванс на „столичани“ в 61-ата минута.  Осем минути по-късно влезлият като резерва Игор Тиаго с първото си докосване изравни за домакините от Разград.

В 79-ата минута Бърнард Текпетей завърши обрата в полза на шампиона на България след грешка на вратаря Пламен Андреев.

В самия край на срещата Хосе Кордоба получи правото да изпълни дузпа за Левски, но изпрати топката много над вратата и по този начин "сините" не успяха да вкарат мача в продължения.

По публикацията работи: Светослав Табаков

Жоржиньо

Арсенал завърши трансфера на Жоржиньо

Арсенал завърши трансфера на Жоржиньо от съперника в английското първенство по футбол Челси, съобщават "артилеристите" часове преди края на трансферния период. Жоржиньо, национал на Италия, ще заиграе на "Емирейтс" след трансфер в размер на 12 милиона лири.  Той е подписал договор за 18 месеца, като Арсенал си запазва опция за продължаването му с още..

публикувано на 01.02.23 в 07:45

Нюкасъл се класира за финала в турнира за Купата на Лигата

Отборът на Нюкасъл победи с 2:1 Саутхемптън в среща реванш от полуфиналите, за да се класира за финала на Купата на Лигата в Англия.  Попаденията за "свраките" отбеляза Шон Лонгстаф (5', 21'), а Че Адамс намали в 29-ата минута. Отборът на Еди Хау остана с човек по-малко в 82-ата минута, когато червен картон получи Бруно Гимараеш, но това не се оказа..

публикувано на 01.02.23 в 06:38
Александър Везенков

Александър Везенков и Олимпиакос с нова победа в баскетболната Евролига

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос победиха турския Фенербахче с 93:73 (24:10, 27:20, 26:21, 16:22) като гости в Истанбул в двубой от 22-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият гранд постигна четвърти пореден и общо 15-и успех, запазвайки лидерската си позиция в надпреварата. Везенков отново бе титуляр за гостите и..

публикувано на 01.02.23 в 06:22
Ина Лутай, Лари Луполоувър, Александра Фейгин и Кристина Григорова

България ще участва с двама представители на СП по фигурно пързаляне в Япония

България ще участва с двама състезатели на световното първенство по фигурно пързаляне от 20 до 26 март в Сайтама (Япония), обявиха от БФ Кънки. Александра Фейгин, която зае 16-о място на европейското първенство във Финландия през миналата седмица, със сигурност ще пътува за Япония. Норматив за участие в покрил Александър Златков при..

публикувано на 31.01.23 в 21:15

Сребро за Станимир Беломъжев на ЕП по ски ориентиране

Станимир Беломъжев спечели сребърен медал в спринтовата дистанция на европейското първенство в Латвия. Двукратният световен шампион остана на само две секунди от европейската титла. Българинът, който до момента имаше девет медала от европейски първенства, включително три златни, се движеше към четвъртата си европейска титла, но грешка след..

публикувано на 31.01.23 в 21:11
Енцо Фернандес

Енцо Фернандес минава прегледи и подписва с Челси

Португалската телевизия SIC и Sky Sports съобщават, че аржентинският национал Енцо Фернандес преминава медицински изследвания в Лисабон преди сигурния си трансфер във футболния Челси. Според различни информации, Челси ще плати 120 милиона евро на Бенфика за правата на Фернандес. Англичаните имат подготвен частен самолет, с който той ще пътува..

публикувано на 31.01.23 в 20:11
Лудогорец

Лудогорец завърши контролите в Турция с 2:2 срещу Шахтьор

Лудогорец направи равенство 2:2 с украинския гранд Шахтьор (Донецк) в последната си контрола по време на подготвителния лагер на българските футболни шампиони в Турция. Лудогорец отбеляза два гола в рамките на секунди в средата на първото полувреме, като Антон Недялков асистира и за двата. Българският национал първо подаде прекрасен пас от..

публикувано на 31.01.23 в 18:46