Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Свят без любов - това е адът, казва мистикът лечител

Зор Алеф - откривател на мистичната сила във всеки от нас

България е една от точките на света, където се концентрират духовните сили

Зор Алеф
Снимка: Славена Илиева


ризъбецът на желанието" е книга, която е свързана с тайната на този магически инструмент. Върху него са гравирани няколко магически формули.

Една от формулите, достигнала и до нас е символни закодирани магически формули на материализацията. На правилното изграждане на волевия процес, процесът на осъществяването, на постъпателните действия, които изпълняваме, за да доведем нашата задача на земята, за да я видим осъществена. За тази формула се говори в книгата ми", разказа в "Нощен Хоризонт" Зор Алеф.

Наричат го мистик, лечител, откривател на мистичната сила във всеки от нас. 

Той е категоричен, че България е една от точките на света, където се концентрират духовните сили.

Алеф е роден в Москва,  но живее в България, във видинското село Раковица. В това селце прекарва първите години от живота си при прабаба си Мара, известна като знахарка. От майка си и баба си получава уменията и знанията в духовната област. На 14 години пише първата си книга.

Майката на Зор Алеф, Иванка я наричали Мистерия, била лечителка, и още от малък Зор Алеф наследил и изучил уменията и мистериите от тази жена, изцерила и помогнала на толкова много хора. А словото без съмнение изучава и развива благодарение на съвършеното слово на бащата Александър Руденко - руски поет, писател и преводач.

pixabay.com

"Аз предпочетох да дам по-близко до сърцето на хората заглавие на книгата - Материализация на мечтата. Защото човек има копнежи и желания дори при сетния си дъх...дори пред дверите на Всевишния човек страда от неосъществени желания.

Ние се опитваме да помогнем на човека, който търси опора, без да страда, учейки се от грешките си, без да се обезсърачава, за се движи към целта си непоколебимо и с постоянство", поясни още пред БНР Зор Алеф.

По думите му устоите на човек винаги са били едни и същи и те са записани в космическия закон, още от създаването на душата  - без значение от бурите и превратностите на времето - но трябва да разпознаваш пътните знаци на божествените закони, иначе "ще катастрофираш" в жизнения си път...

Тези устои и принципи са любовта, хармонията.

Свят без любов - това е адът. Точно затова са толкова епохални днешните времена - защото системата на ценностите се променя тотално, световният ред се променя тотално...хората живеят в преход от една епоха на материалното към една нова епоха, в която новите приоритети и ценности не са изградени все още, каза още Алеф.

По думите му Исус Христос е един от най-великите учители, които някога са стъпвали на Земята. Дори словата трудно се разбират в Библията от хората, защото са писани от различни хора...

"Посланията на новото време са човек да започне да търси истината сам. Да отхвърли идеята, че има някакъв вид механично посредничество между теб и Господ. Това са илюзии, които трябва да се изчистят от човека", каза още Алеф.

pixabay.com

Ето част от поезията на  Александър Руденко, бащата на Алеф: 

Зазорява… Отива си вече нощта.

Като сянка човекът е в лекия хлад.
Следват пътя душите - на сутринта
по реката надолу, а вечер - назад.
До небесната вис и нашир, и надлъж,
пълноводна, реката сече този път -
от тревоги и страст, сякаш вятър след дъжд,
само леко облъхнат - се събужда брегът.
Хоризонтът гори и с пламтящи очи
ни напомня водата живителна пак:
половина земята щом огреят лъчи,
значи другата вече потъва във мрак.

Колко сенки-души в светъл унес летят
между слънце и мрак под далечна звезда
и реката навсякъде ги пои всеки път
не със жива, но не и със мъртва вода.
Кой ли земната жажда е утолил,
а изпита годините пясък златист;
в светлина щом се влее река през април,
в тъмнина е обвит вече изворът чист.

Тъмнина, светлина - по вълни и лица,
вис разлята или хоризонт просветлен,
в тях - светулки - блещукаме с живи сърца…
Затова, събуди се, любима, до мен
и във лодката малка - наш дом на света,
разгадай по ръката ми в лекия хлад:
пак ли двама ще тръгнем - на сутринта
по реката надолу, а вечер - назад.

2001


Още по темата в звуковия файл.


По публикацията работи: Гергана Хрисчева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Художникът Стойко Гъгъмов рисува портрети на известни личности на морските скали

Родом е от Асеновград, но живее в Пловдив. През лятото отсяда в Приморско.  Можете да го срещнете и в Китен или в Созопол, където е изрисувал скалите край морето с портрети на известни артисти и личности. Той е художникът Стойко Гъгъмов, който често рискува фасади на училища и общини без да взима пари за труда си. Знаят го и на остров Тенерифе, където..

публикувано на 04.08.24 в 08:24

Предизвестената смърт и случайното безсмъртие на културните феномени през очите на учен и дете

Как се раждат и умират културните феномени? Феномени ли са или просто продукти като наскоро загиналото легендарно ICQ? На 28 години платформата за съобщения, която някога ползвахме активно, официално умря. Разработчици се опитаха да реанимират месинджъра като предложиха на хората регистрация на старите акаунти на неофициален сървър, но..

публикувано на 30.07.24 в 17:40
Станислава Пирчева и Павлина Павлова

"Тервел - спасителят на Европа" - за славното минало на българите и поуките за днешния ден

Българската история е тема, която ни е близка и винаги ни вълнува. В "Нощен хоризонт" говорим за историята като урок и поука за днешния ден , в разговор с интересни събеседници и техните гледни точки. В един увлекателен и документално истинен разговор, писателката Павлина Павлова ни пренася в славното минало на България и разкрива нови и..

публикувано на 30.07.24 в 14:48
Анатоли Джоков в действие.

Олимпийски брейк в "Изотопия"

"През последните години брейкът стана доста масов затова и хората, които ръководят Олимпийските игри решиха да го включат в програмат, за да може повече млади хора да се включат. Брейкът винаги е бил атрактивен, интересен и неограничен. Може би това е една от причините тези хора от Международния олимпийски комитет да решат да го включат."..

публикувано на 29.07.24 в 19:22
Милко Клайнер

Олимпийската история на Русе и защо тя започва с колело?

До 11 август светът ще е Олимпиада и вниманието на всички ще е насочено към новите върхове на човешкия стремеж за по-бързо, по-силно, по-точно. Русе има своята олимпийска история и тя е украсена със злато, сребро и бронз, донесени през годините от кануистът Иван Бурчин, скачачът Христо Марков, стрелецът Таню Киряков и борците Валентин..

публикувано на 29.07.24 в 14:01
Якоб ван Бейлен

Световният колекционер на килими има 850 старинни български килима

Нидерландец, живеещ от десетина години във Велико Търново , колекционира български килими и мечтае да създаде Национален музей на българското килимарство .  Якоб ван Бейлен има 850 старинни български килима от 18-и до 20-и век. За него казват, че е к олекционерът с най-много килими в света , определят го и за по-българин от българите,..

публикувано на 29.07.24 в 10:27

Национален парк "Пирин" - богатство за (пре)откриване

В момента и чак до сепември Пирин е  най - посещаваната планина, предупреждава Георги Икономов. " Местата, които са най-натоварени в Пирин през лятото, това са заслон "Спано поле" и "Тевно езеро" . "Тевно езеро" е много мистично място, посочва Икономов и обяснява, че до него може да се стигне по различни маршрути. "Хората в планината..

публикувано на 28.07.24 в 21:13