Диригентът маестра Венеция Караманова определи срещата като много полезна и нужна, защото живеем заедно в един свят, в един град и се срещаме. Трябва да се уважаваме такива, каквито сме.
"Талантът е един и същ. Трябва да има място, където да се развие."
Проектът за културно сближаване на различни етноси се осъществява с помощта на международната фондация "България". Нейн председател е Яков Джераси.
Той познава работата на детския хор от дълги години.
"Вие сте най-добрият продукт, който страната създаде", с тези думи г-н Джераси се обърна към изпълнителите на Детския хор на БНР. Той благодари на маестра Караманова, че е имала куража да изпълни този проект. Според него децата от "Факултета" заслужават това внимание и този шанс - да бъде използвано изкуството като мост между децата от 75 училище и Детския хор на БНР.
В основата на проекта е и Даниела Калайджиева, която е председател на сдружението "Ангелогласно детство", в което членуват родителите на изпълнителите на Детския хор на БНР.
"Ние имаме амбиция да разширим идеята и в други градове и в други училища, просто да се върне тази традиция на хоровото пеене в училищата. Детският радиохор ще даде примера, надяваме се и други училища и от други общности да се включат и да пеем заедно."
"Има напредък, децата много упорито репетират", казва директорът на 75 училище Лава Коцева. Тя е обнадеждена, че на 21-ви ноември ще се получи прекрасно изпълнение между децата от "Факултета" и Детския хор на БНР.
Кметът на столичния район "Красна поляна" Иван Чакъров се вълнува когато слуша децата от "Факултета" да пеят "Хубава си, моя горо", "Мила Родино" и други български песни.
"Има бъдеще нашето съвместно съществуване и има резултат от нашата работа в "Красна поляна", каза кметът пред БНР.
Повече чуйте в звуковия файл.
В рубриката „Горещи сърца“ ще ви срещнем с една жена от Добрич, която е посветила живота и професионалния си път на социалните дейности. Работата й с хора с увреждания и интелектуални затруднение започва преди четвърт век, когато стартира фондацията й „Николай Чудотворец“. Няколко години по-късно тя, заедно със съмишленици, създава и..
"Непрекъснато си правя равносметки, не само на рождения ден. Винаги отделям време да помисля за преживяното, но и за бъдещето . Взискателна и с изисквания към себе си съм. Бях възпитана с много дисциплина . Никога в името на самопоказване или самоизтъкване". С изкуството на Анна Томова-Синтова Сценичните образи на Анна Томова-Синтова..
" Преди предаване се опитваш да се концентрираш, да влезеш в темата и в това, което те очаква . След предаване се усещаш като в безвъздушно пространство, разсеян и отпуснат си". Това сподели в рубриката "От другата страна на радиото" на предаването "Хоризонт за вас" Пламена Бачийска, водещ на предаването "Нощен Хоризонт". Тя работи в БНР вече 26..
Проф. Кирил Топалов е носителят на тазгодишната Специална награда на София за изключителни постижения и принос в националната култура. Отличието му бе връчено на церемония в Софийската градска художествена галерия от кмета на София Йорданка Фандъкова. "Нашият град има особен дух и той се дължи на неговите творци“, каза столичният кмет на..
Габровката Маргарита Хинкова води личен дневник от 39 години насам. Не е пропуснала нито ден да опише случилото се и между страниците на десетките тефтери и тетрадки са личните истории и тези на фамилията, включително важните за страната и града събития. Маргарита Хинкова е хроникьорът на семейството. Между страниците на дневниците и се чете и..
„Много, много години се канех да напиша тази книга и вече казах - сядам, няма за кога. Много години я мислех, но я написах сравнително бързо, защото всичко беше узряло в мен и искаше да излезе на бял свят“, разказа в „Нощен Хоризонт“ Весела Люцканова . Люцканова е писател и издател с петдесет творчески и издателски години зад гърба си...
Навършиха се 100 години от основаването на столичния храм "Свети Панталеймон" От 10 години отец Димитър е председател на столичния храм "Свети Панталеймон". През годините са направени редица ремонти и подобрения в светата обител. Извършва се редовно Богослужение. Целта е хората, които посещават храма, да се чувстват уютно, като у дома си,..
Къде е ключът към решаването на проблема с Руската църква, затворена след експулсирането на действащи свещеници? Яснота кога храмът ще отвори отново,..
Богословът проф. Иван Желев обясни пред БНР, че приема темата с изгонването на свещениците от Руската църква за излишно политизирана. "Тук..
"Руските енории зад граница представляват фронт организации на разузнавателните им служби. Това може би звучи фантасмагорично, но го казва ФБР."..