Барселона измъкна победа от Порто, Нюкасъл разгроми ПСЖ

Барселона измъкна победа от Порто

Отборът на Барселона постигна важна победа над Порто с 1:0 като гост в Шампионската лига по футбол. Победното попадение за каталунците вкара Феран Торес в добавеното време на първата част, след като бе изведен от Илкай Гюндоган. Той пък се възползва от грешка на защитника на домакините Ромарио Баро. След почивката „драконите” натиснаха в търсене на изравняването,  но отлични изяви имаше вратарят на испанците Марк-Андре тер Щеген. В края на мача съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за Порто за игра с ръка на Жоао Кансело, но след преглед с ВАР отмени решението си. Тареми от Порто вкара със задна ножица, но той се намираше в положение на засада.

Барселона води в групата с пълен актив от точки, а Порто е втори с по-добра голова разлика от Шахтьор Донецк, който направи обрат като гост срещу Антверпен.

Нюкасъл победи френския шампион Пари Сен Жермен с 4:1 в Група F, известна като групата на смъртта. “Свраките” поведоха с 3:0 с попадения на Мигел Алмирон, Дан Бърн и Шон Лонгстаф, а ПСЖ намери сили да върне само един гол чрез френския национал Люка Ернандес. В добавеното време Фабиан Шер направи 4:1

В другия мач от групата Борусия Дортмунд и Милан не се победиха, завършвайки 0:0. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първото германците бяха по-активни, а след почивката се активира Милан. Интересно е, че „росонерите” са с голова разлика 0:0 след два мача.

В групата води Нюкасъл с 4 точки, пред ПСЖ с 3, Милан има две, а Борусия Дортмунд – само една.

Ред Бул Лайпциг не успя да спре победителя в Шампионската лига през миналия сезон Манчестър Сити и отстъпи у дома с 1:3. Фил Фоудън и заменилият го Хулиан Алварес вкараха за тима на Пеп Гуардиола, между двете попадения за германците се разписа Лоис Опенда. В края на мача Жеремви Докю оформи крайното 3:1 за „гражданите”.

Цървена звезда и Йънг Бойс направиха 2:2 в мач с обрати. Сърбите поведоха чрез Шериф Ндиайе, но тимът от Берн направи пълен обрат чрез два гола на Угринич и Итен от дузпа. В самия край Букари спаси точката за „звездашите”.

Сити е убедителен лидер в групата пред Лайпциг, докато очевидно Звезда и Йънг Бойс ще се борят за третото място.

Лацио изтръгна победата в последните секунди срещу Селтик с гол на испанския халф Педро за 2:1 в Група E. Така тимът от Рим и Атлетико Мадрид, наложил се по-рано над Фейенорд, си разделят първото място. Отборът от Ротердам е трети, а „детелините” – на дъното на класирането.

Шампионска лига

Мачове от втория кръг на Група E:

Селтик – Лацио – 1:2 (1:1)

Голмайстори:  1:0  Киого Фурахаши 12, 1:1 Матиас Весино 29, 1:2 Педро 90+5

Атлетико Мадрид – Фейенорд – 3:2 (2:2)

Класиране:

1  Атлетико М     2             1             1             0             4:3          4

2 Лацио           2             1             1             0             3:2          4

3 Фейенорд        2             1             0             1             4:3          3

4 Селтик          2             0             0             2             1:4          0

Мачове от втория кръг на Група H:

Порто – Барселона – 0:1 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Феран Торес 45+2

Червен картон: Гави (Барселона)  90+2  ‘

Антверпен – Шахтьор Донецк – 2:3 (2:0)

Класиране:

1 Барселона      2             2             0             0             6:0          6

2 Порто          2             1             0             1             3:2          3

3 Шахтьор Д      2             1             0             1             4:5          3

4 Антверпен      2            0             0             2             2:8          0

Мачове от втория кръг на Група G:

Лайпциг – Манчестър Сити – 1:3 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Фил Фоудън 25, 1:1 Лоис Опенда 48, 1:2 Хулиан Алварес 84, 1:3 Жереми Докю 90+2

Цървена звезда – Йънг Бойс – 2:2 (1:0)

Голмайстори: 1:0  Шериф Ндиайе 35, 1:1 Филип Угринич 48, 1:2 Седрик Итен 61-дузпа, 2:2 Осман Букари 88

Класиране:

1 Манчестър Сити         2             2             0             0             6:2          6

2. Лайпциг               2             1             0             1             4:4          3

3 Йънг Бойс              2             0             1             1             3:5          1

4 Цървена звезда         2             0             1             1             3:5          1

Мачове от втория кръг на Група F:

Борусия Дортмунд – Милан – (0:0)

Нюкасъл- Пари Сен Жермен – 4:1 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Мигел Алмирон 17, 2:0 Дан Бърн 39, 3:0 Шон Лонгстаф 50, 3:1 Люка Ернандес 56, 4:1 Фабиан Шер 90+1

Класиране:

1 Нюкасъл         2             1             1             0             4:1          4

2 ПСЖ             2             1             0             1             3:4          3

3 Милан           2             0             2             0             0:0          2

4 Борусия Д       2             0             1             1             0:2          1

По публикацията работи: Антони Йорданов

Наполи не бе затруднен от Болоня (обновено)

Отборът на Наполи начело с Антонио Конте постигна дебютната си победа в Серия “А” през новото първенство след 3:0 над Болоня.  На стадион “Диего Марадона” в Неапол, Кварцхелия асистира на Джовани ди Лоренцо за 1:0 в 45-ата минута, а в 75-ата сам реализира втория гол. В добавеното време резервите Давид Нерес и Джовани Симеоне комбинираха за третото..

публикувано на 26.08.24 в 07:05
Атлетико Мадрид

Атлетико (Мадрид) постигна първа победа в испанското първенство

Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна първа победа от старта на сезона в испанското футболно първенство.  Атлетико постигна убедителна победа с 3:0 над тима на Жирона. На "Сивитас Метрополитано" попаденията бяха дело на Антоан Гризман (39'), Маркос Йоренте (48') и Коке (90'), а Ян Облак се отличи няколко важни спасявания и помогна за успеха.

публикувано на 26.08.24 в 06:52
Тодор Неделев (вляво)

Гол от дузпа донесе икономична победа за Лудогорец в Стара Загора

Гол от дузпа, реализирана от Тодор Неделев през второто полувреме, донесе икономична победа с 1:0 за Лудогорец при гостуването му на Берое в мач от шестия кръг на Първата ни футболна лига. Първото полувреме бе скучно, с владеене на топката предимно от шампионите и опити за бързи контри на домакините. Единственият опасен момент през първата част бе ударът..

публикувано на 25.08.24 в 23:12
Втора лига

Резултатите във Втора лига

Резултатите в шестия кръг на Втора футболна лига: Добруджа - Монтана 0:0 Спортист Своге - Лудогорец, втори отбор 0:1 Ловеч - Янтра 0:1 Фратрия - Несебър 1:0 ЦСКА София, втори отбор - Спартак Плевен 0:0 Дунав - Миньор 1:0  Локомотив Горна Оряховица - Струмска слава 4:0

публикувано на 25.08.24 в 22:03
Мохамед Салах

Ливърпул с рутинна победа срещу Брентфорд

Ливърпул победи Брентфорд с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига, който се изигра на "Анфийлд". "Пчеличките" нямат успех на този стадион от 1937 година насам.  Домакините наложиха натиск от самото начало на сблъсъка. В 13-ата минута Луис Диас беше изведен на чиста голова позиция, като той навлезе в наказателното поле и стреля технично,..

публикувано на 25.08.24 в 21:32
ЦСКА 1948 - Славия

ЦСКА 1948 с първи успех в шампионата

ЦСКА 1948 постигна първа победа през новия сезон в Първа лига. "Червените", които участваха в Лигата на конференциите, се наложиха с 2:0 у дома срещу Славия. В 24-ата минута домакините организираха бърза атака, при която Евгений Сердюк напредна по десния фланг. Последва подаване към Талис и той шутира бързо от движение и не остави никакви шансове за..

публикувано на 25.08.24 в 21:29
Реал (Мадрид)

Реал с класическа победа срещу Валядолид

Реал (Мадрид) победи с класическото 3:0 у дома Валядолид в първи мач от неделната програма във втория кръг от първенството на Испания. Двубоят беше белязан от домакинския дебют на звездата на "белите" Килиан Мбапе. През първата част европейският клубен шампион не успя да създаде напрежение пред вратата на гостите, които се бранеха умело и не допуснаха..

публикувано на 25.08.24 в 20:47