Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Art&Shock поставя началото на серия майсторски класове

| Интервю

Art&Shock е пространство, предлагащо музикално обучение на високо ниво. 

В първата седмица на ноември прекрасните млади български музиканти с ярка международна кариера Лия Петрова, Виктория Василенко и Александър Сомов ще се включат с майсторски класове по цигулка, пиано и виолончело. Те са подходящи за професионални музиканти - ученици и студенти, както и завършили висшето си образование инструменталисти на възраст между 12 и 30 години. 

Записването става чрез прослушване с видеозапис. Подборът на активните участници е реализиран от преподавателите, които избират до осем ученици за всеки инструмент.

Майсторският  клас е напълно безплатен. За уроците по цигулка и виолончело са осигурени корепетитори, а достъпът за слушатели е свободен.

Уроците ще се проведат в периода от 1 до 4 ноември 2023 г. на две локации: в музея “Борис Христов” на ул. "Цар Самуил" 43 и в пространството на Art&Shock на ул. "Братя Миладинови" 15.

На 4 ноември от 19:00 ч. в камерна зала “България” ще се състои концерт на преподавателите заедно с някои от най-изявените ученици, които ще свирят в различни камерни формации.



Майсторският клас ще завърши с концерт на учениците на 6 ноември 2023 г. от 19:00 ч. в музея “Борис Христов”.

Виолончелистът Виктор Трайков, който е част от екипа на Art&Shock, разказа всички интересни подробности за организацията в интервю за предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Чуйте в звуковия файл.


По публикацията работи: Ирена Гъделева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Клавирният конкурс "Панчо Владигеров" - за първи път в София

От 1 до 9 март 2025 г. в София ще се проведе Международният конкурс за пианисти "Панчо Владигеров". Той ще бъде открит с концерт на ученици от училищата по изкуствата в страната, които ще свирят музика от Панчо Владигеров. Конкурсът е под патронажа на Наталия Киселова - председател на Народното събрание на Република България, и с подкрепата на..

обновено на 05.03.25 в 20:22
Георги Атанасов

Георги Атанасов - отвъд пътя на думите и пътуване през времето в търсене на истината

" Не гледайте, а слушайте, за да ни чуете , защото тук в "Нощен Хоризонт" се отпускам повече и хората има какво да чуят в ефира на БНР, сподели за "Нощен Хоризонт" Георги Атанасов , поет, писател и редактор.  Атанасов е автор на седемнадесет книги , в които историята, човешката същност и дълбоките философски размишления се срещат , за да..

публикувано на 05.03.25 в 11:09
Лъчезар Кацарски

Музикантът Лъчезар Кацарски: Винаги съм бил леко бунтарски настроен!

Лъчезар Кацарски  е изключително даровит млад човек,  музикант, композитор, джаз певец .  Занимава се с музика от шест-седемгодише н. Възпитаник е на Националната хуманитарна гимназия "Св.св. Кирил и Методий", правоприемник и продължител на традициите на Българската мъжка гимназия, открита с акт на екзарх Йосиф през 1880 година в Солун.  "..

публикувано на 04.03.25 в 11:02

"Каста дива" - едно предаване, което прави живота по-хубав

В 21-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Преди премиерата на оперетата “Веселата вдовица“ от Лехар в НМТ “Стефан Македонски“ разговаряме с режисьора Валентин Ганев и с диригента Константин Илиевски - Томбола за билети за концерти и спектакли -..

обновено на 03.03.25 в 17:49
Шон Бейкър с четирите награди

Вечерта на "Анора" - наградите "Оскар" бяха връчени за 97-и път

Вечерта на "Анора" - така беше определена церемонията по раздаването на 97-те награди "Оскар" на американската Академия за кинематографично изкуство. Черната комедия "Анора" грабна общо пет статуетки - за най-добър филм, най-добра актриса за Майки Мадисън, най-добър режисьор за Шон Бейкър, за оригинален сценарий и монтаж. Филмът разказва..

публикувано на 03.03.25 в 07:58
Национален конкурс

В Панорама "Плевенска епопея 1877 г." подредиха изложба от детски рисунки

В Панорама "Плевенска епопея 1877 г." подредиха изложба от детските рисунки, изпратени за участие в Националния конкурс "Освобождението". Конкурсът се организира за 27-а година от Община Плевен и Регионалния военноисторически музей в града. В него участват ученици от първи до осми клас и с решение на Министерството на..

публикувано на 02.03.25 в 10:51
Конан О'Брайън ще води церемонията.

В очакване на 97-те награди "Оскар"

Тази нощ ще се състои церемонията по връчване на най-престижните награди в света на киното - "Оскар". Фаворити за спечелване на отличието за най-добър филм са продукциите "Анора" и "Конклав", като очакванията са за много оспорвана надпревара. Водещ на 97-ата галавечер за Наградите на филмовата академия на Съединените щати ще бъде комикът..

публикувано на 02.03.25 в 09:10