"Това, което съм забелязал през годините работа в сферата на дарителството е, че даряват хора от всички прослойки на обществото, но общото при тях е, че те са достигнали до някакво ниво в живота си, което ги удовлетворява лично и имат нужда да помогнат, каза в "Нощен Хоризонт" Павел Андреев, създател на платформата PavelAndreev.BG.
PavelAndreev.BG е най-голямата платформа за организиране на благотворителни кампании за набиране на средства за лечение и за социални каузи в България.
280 са активните до момента кампании на платформата.
Тя свързва успешно хората, които имат нужда от помощ с хората, които имат нужда да помогнат. Платформата е високо технологична и предлага шест удобни метода за дарение, които обхващат нуждите на всички дарители по цял свят. Отличава се с конкретно и ясно дефинирани правила за изплащане на средствата по здравните кампании и екип, който е до бенефициентите от пускането на тяхната кампания до успешния й завършек.
"За платформата мога да кажа, че тя беше създадена не затова, за което е в момента. Това се направи, за да мога по-лесно да дигитализирам на едно място пари с мои приятели, с които сме разделени от дистанция, за да можем с тях да не си превеждаме пари по сметки, а дигитално на едно място това да бъде обединено.
След това обаче това нещо съвпадна с моите мисли и с една жена, с която се открихме взаимно. Тя искаше да се направи кампания в помощ на две деца по време на пандемията, така започнахме всичко с тяхното подпомагане и изведнъж нашата платформа стана видима за обществото.
Всичко в едни момент си съвпадна, разказа още Павел Андреев.
Той посъветва хората, че щом има нещо или мисъл, с която "ставате и лягате, значи трябва да го осъществите".
"Бих казал още, че хората не знаят как да водят благотворителни кампании и това е нормално. Ние винаги водим разговори с хората, които пожелаят да стартират кампания при нас.
Даваме им насоки как да разкажат емоционално личната си история, да покажат реално какви са проблемите им, пред дарителя не е нужно да показваш сила, той е за да ти помогне и той ще ти помогне, защото вижда, че ти си в труден момент.
Бъдете прозрачни към дарителите, давайте отчети за събраните средства, отговаряйте на всяко обаждане, аз вдигам на всеки - дарител, бенефициент, правете го и вие. Дръжте хората в течение с развитието на каузата - добро, лошо - всичко си казвайте, както е, посъветва още дарителите и търсещите помощ от кампании хора, Павел Андреев.
По думите му - "За редовните дарители не е нужно да дойде Коледа, за да помогнат!".
Някои от хилядите успешно реализирани кампании са:
"Живот за бебе Кристин" - тя страда от сърдечна недостатъчност и има нужда от трансплантация на сърце. В рамките на 10 дни бе събрана сумата от почти 1 милион лева и детето беше транспортирано с медицински самолет до Индия, където бе извършена успешно трансплантацията. Днес тя е в България със семейството си.
"Дари живот на Митко" - той страда от левкемия и за лечението му бе събрана сумата от почти 1,3 милиона лева. Лечението все още е в ход.
Към платформата има стартиран и Фонд за лечение на деца, който представлява месечен абонамент или еднократно дарение по сметка и цели да подкрепи лица до 18 г., които се борят с онкологично заболяване или имат нужда от трансплантация. Целта на Фонда е да подкрепи кампаниите в самото начало или в момента, в който спадне дарителската подкрепа. По този начин се гарантира мигновения старт на лечението и това то да не бъде прекъснато в даден момент.
Също, има редица социални каузи, които са успешно реализирани или са в ход като: строителство и ремонти на храмове, кампании в подкрепа на деца лишени от родителска грижа, кампании за издаване на книги, за спасяване на животни и изграждане на приюти за тях.
Амбициите и целите на екипа са през 2024 г. платформата да се утвърди не само в България, но и в цяла Европа и да добие авторитета и ранга на най-големите благотворителни организации. Това би бил огромен успех не само за тях, но и за прославянето на България.
Павел Андреев е роден на 17 септември 1991 г. в град Добрич. Завършва “Първа езикова гимназия” гр. Варна с немски език, а след това Университет по архитектура строителство и геодезия (УАСГ) специалност строителство на сгради и съоръжения (ССС). Професионалната му практика стартира с редица стажантски позиции още с идването му да следва в гр. София на 19 години. След завършването си на 24 години стартира работа като ръководител на проекти в строителна компания в гр. Варна като там работи 7 г. до навършване на 31 годишна възраст. Успоредно успява да развие и малък бизнес в сферата на имотите. На 20 години за първи път се среща с благотворителността под различни форми и не спира да активен в това. На 7 октомври 2021 г. учредява Фондация Павел Андреев, която е и юридическото лице зад платформата PavelAndreev.BG.
Още по темата в звуковия файл.
" Трябва да имаш очи да видиш и да усетиш безценните свойства на живота , защото иначе може да го намразиш, а тогава и той ще те намрази". Това каза пред БНР актьорът и режисьор Деян Донков и сподели, че вярва в чудеса и често се осланя на вярата. " Аз съм силно вярващ! Вярвам, че Бог е в мен и аз съм в него ! Първият моноспектакъл на Деян..
Проф. Владко Панайотов е гост в "Нощен хоризонт". Той е учен, политик и общественик, който от години впечатлява с дейността си в областта на екологията, устойчивото развитие и зелените технологии. Поводът за срещата е неговата нова мемоарна книга "Корона от превратности" – един пъстър калейдоскоп от житейски истории, философски размисли..
В звуковия файл ще чуете тоновете на едно горещо сърце, отдадено на изкуството. В рубриката ни "Горещи сърца" днес гостува 29 годишната Денислава Пеевска от Враца. Тя е завършила джаз и поп пеене в музикалното училище във Враца и класическо пеене в Националната музикална академия " проф. Панчо Владигеров". Споделя, че животът й е музика, която..
"Книгата се появи напълно закономерно в моя живот, защото аз съм пишещ човек , разказа в "Нощен Хоризонт" София Стойнева , учител по БЕЛ в Гимназията за преподаване на чужди езици в Перник, която представи дебютната си книга - "Нещо за подарък", сборник с разкази. Сборникът е с разкази, основаващи се на истории от реалния живот...
В свят, който става все по-свързан технологично, но все по-изолиран емоционално, изкуството остава онова необяснимо, но толкова необходимо средство за обогатяване на човешката душа . В тези мътни години, когато вместо да се обединяваме чрез модерните комуникации, често се оказваме по-далечни един на друг , изкуството се издига над..
На 2 декември след дълго отсъствие, на поста си се завърна кметът на столичния район "Слатина" Георги Илиев . През месец юни след рязко влошаване на състоянието му, районният кмет бе приет в спешното отделение на Военно-медицинската академия. След прегледите и необходимите изследвания, бе установено наличието на 4 доброкачествени тумора в..
" Самотата убива човека , а тези хора ни помагат много, мерят кръвно, пулс, помагат ми, чистят ни, нямам думи. Плачат и се радват с нас.. ., разказа баба Весела от град Белене. Тя е над 80 годишна . "Чувствам се добре, че тук в дома си, в селото, получавам тази грижа , защото тук лекар и аптека няма, сподели Кольо от село Шишманци , а той все..
Около 150 шофьори и сервизни работници от гараж "Земляне" на столичния автотранспорт излязоха на протест рано тази сутрин преди началото на работния..
" Най-важното е да бъде съставено правителство. Ако има разговори за правителство, ще има разговори и за другите органи , с изключение на ВСС и..
Роднини от двете страни на границата чакат да се възстанови вековен маршрут, който свърза Родопите с Беломорието . На границата при Рудозем отдавна..