С разглеждане на нападките на Доналд Тръмп в социалните мрежи по отношение на свидетели по криминалния процес срещу него ще започне поредното заседание на съда в Ню Йорк.
Съдът трябва да прецени дали Тръмп трябва да бъде обвинен в неуважение заради поредица от публикации в неговата социална мрежа Truth Social. Прокурорите твърдят, че по този начин бившият американски президент е нарушил заповедта за неразгласяване, издадена от съдията по делото Хуан Мърчан, която му забранява да напада публично свидетели и съдебни заседатели.
Офисът на прокуратурата иска максимална глоба от 1000 долара за всяка от 10-те публикации, за които се твърди, че са нарушили заповедта, а също и Тръмп да ги премахне от своята социална медийна платформа. Обвинението ще поиска от съдията да предупреди Доналд Тръмп да се въздържа от всякакви бъдещи нарушения, тъй като рискува не само допълнителни глоби, но и до 30 дни затвор.
Вчера обвинението и защитата на Тръмп изложиха своите тези. Според прокурора Матю Коланджело плащането към актрисата във филми за възрастни Сторми Даниелс, за да запази мълчание по предполагаемата ѝ афера с Тръмп представлява незаконен заговор за подкопаване на честността на президентските избори
"Нито един политик не иска лош имидж в пресата, но доказателствата в процеса ще покажат, че това не е било увъртане или PR стратегия, а планирана и координирана, дългосрочна конспирация за повлияване на изборите през 2016 г.".
От своя страна защитниците на Тръмп заявиха, че той не е извършил престъпление и окръжният прокурор на Манхатън изобщо не е трябвало да повдига това обвинение.
България и Република Северна Македония споделят обща болка за загубата за невинни човешки животи и обща надежда за бързото възстановяване на пострадалите в пожара в Кочани. Това посочи президентът Румен Радев. Той съобщи, че България е готова да транспортира по въздух още 10 от пострадалите от югозападната ни съседка за лечение в болници в..
Въпреки навалелия около 10 см нов сняг на Седемте рилски езера ски сезонът е закрит - планинските спасители слязоха и ще дават дежурства само през почивните дни. Постоянни дежурства ще дават през лятото. Топлото време миналата седмица стопи снежната покривка по циркуса, условията за ски не са добри, привържениците на екстремните карания..
Полша и балтийските републики Литва, Латвия и Естония се оттеглят от Отавската конвенция, забраняваща противопехотните мини. Четирите държави, които имат обща граница с Русия обявиха това в съвместно становище днес, предаде Ройтерс. Напускайки договора от 1997 г., ратифициран или приет от над 160 държави, страните ще могат отново да започнат..
Лекарите в Гърция се борят за живота на пациентите от Кочани, РСМ, където при пожар в дискотека през уикенда загинаха поне 59 души, а над 140 други пострадаха. Много от ранените бяха изпратени в болници в други балкански страни, сред които Гърция и България. Гръцките власти също започнаха проверки за противопожарните мерки в нощните заведения...
Шестима жители на град Кочани, РСМ, са в готовност да тръгнат към университетската болница "Пирогов", за да дадат кръв. Всички те са с рядката кръвна група А, отрицателен резус - фактор, която е спешно необходима за един от пациентите в тежко състояние, приет в спешната болница в столицата ни. Групата тръгва в 10:30 часа българско време и се..
Интензивен е снеговалежът в област Велико Търново. Няма населени места без електричество. Пътищата от републиканската пътна мрежа в региона са почистени и обработени, съобщи за БНР Венцислав Ангелов, директор на Областната пътно управление: "Всички пътища по републиканската пътна мрежа в област Велико Търново са обработени против заледяване и..
Челно място в начините на даряване на пари за различни каузи са дарителските кутии, следвани от "дарителски смс-и". Забелязва се и тенденция към повишаване чрез онлайн дарения, каза Теодора Бакърджиева, изпълнителен директор на Български дарителски форум, в интервю пред БНР. Данните са от социологическо проучване за дарителството и..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..
Република Северна Македония скърби. Пожарът в дискотеката в град Кочани отне живота най-малко на 59 души. Млади хора и деца. В държавата е обявен 7-..