Изборите за Европейски парламент ще бъдат засенчени от тези за национален парламент, смята евродепутатът Сергей Станишев - член на Делегацията на българските социалисти в Европейския парламент. Според него това ще е причината да не се проведе разговора какъв Европейски съюз искаме и какво да е мястото на България в него.
"Гордиевият възел няма да бъде разсечен, а по-скоро ще бъде заплетен още повече за неопределено време. В България сме в абсолютна неспособност да постигаме национални консенсуси и да имаме целеполагащи, целенасочени действия за постигане на резултати, дори в сфери, които засягат всеки един българин".
Сергей Станишев обясни, че е бил наясно, че няма да попадне в евролистата на БСП, въпреки, че е имал достатъчно номинации от структурите на партията:
"Въпреки че честно казано знаците, които се дават чрез някои фигури в листата, говорят, че няма промяна в политическата линия, по-скоро някои от кандидатите биха стояли по-добре в листата на "Възраждане", отколкото на европейска модерна партия. Аз в левицата не съм почвал война срещу никого. Сега чувам един от кандидатите тези дни казва - елате при БСП, говорете. Ами нали последните години всяко говорене, различно от официалната линия, веднага се санкционира".
Станишев коментира, че не е изключено да продължи с политическа кариера в страната, но не оповести дали ще участва в конкретен политически проект.
Засилена превантивна дейност, адекватност на реакциите и синхрон между институциите – това са основните моменти, заложени в новия План за действие при бедствия и защита на населението в община Болярово. През последните няколко години малката крайгранична община трябваше да се справя с пожари и наводнения. Неадекватните действия по време..
Канада е „решена да защитава своите права“ след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон и предупреди останалите страни по света, че те могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент. Ралф Гудейл, върховният комисар на Канада, както официално е титлата за посланик от..
Британският премиер Киър Стармър заминава днес за много важна среща с лидерите на ЕС в Брюксел по въпросите на отбраната и сигурността. В навечерието на срещата той прие в провинциалнита си резиденция Чекърс германския канцлер Олаф Шолц. Киър Стармър се отправя към Брюксел за първата по рода си среща с всичките 27 лидери на ЕС след официалното..
Община Велико Търново отново ще раздава безплатно на гражданите фиданки, храсти и цветя за облагородяване на междублоковите пространства. Инициативата "Моята градинка" се провежда за 13-а година. Единственото условие за безплатното получаване на посадъчния материал е междублоковото пространство да е общинска собственост. Когато сградата е в..
Канада е "решена да защитава своите права" след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон, като добави, че и други страни по света могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент. Доналд Тръмп подписа указа за налагане на мита на Канада, Мексико и Китай..
Властите на остров Санторини са в повишена готовност поради силната сеизмична активност. Извънредни мерки заради сеизмична активност на остров Санторини Само в рамките на няколко минути три труса с магнитуд над 4-та степен по скалата на Рихтер засегнаха Санторини. За три дни земетресенията са над 380. Епицентърът е на малкия необитаем остров..
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио е предупредил Панама за действия от страна на САЩ, ако не направи "незабавни промени" за Панамския канал, твърдейки, че тя е нарушила договора за предаване. Марко Рубио с дипломатическа совалка в Централна Америка, ще посети и Панама По време на разговорите си с президента на Панама п ървият дипломат на..
Вездесъщата роля , приписвана на Пеевски, прекрасно се вписва в неговата стратегия – помага му да си приписва сила на демиург, каквато не притежава..