Министърът на образованието и науката професор Галин Цоков заяви във Варна, че няма сгради на училища в страната, които са пострадали от пожарите, с изключение на едно училище в село Гранит, но там децата също ще започнат нормално занятия.
Той съобщи, че до 2025 година за полярни изследвания в Антарктида са осигурени 10 800 000 лева, още средства са осигурени и от Националната програма за научна инфраструктура за новата лаборатория на остров Ливингстън, както и за българската антарктическа база.
Приоритетно за МОН е да финансира такива научни изследвания, които са много специфични, но поставят България на научната карта на света, подчерта проф. Цоков.
В момента образователното министерство изготвя график на сроковете, ваканциите и датите за изпити, който днес или в понеделник ще бъде публикуван за обществено обсъждане. Целта е след получените предложения за промени той да бъде приет, за да протече спокойно учебната година, посочи още той.
Проф. Цоков коментира и летните ремонти в училища в цялата страна. Строителните ремонти вървят постоянно, започват все повече, десетки договори, за изграждането на STEM центрове. До новата учебна година започват ремонти на различни равнища, добави образователният министър.
Професор Цоков присъства на официалната церемония на Морската гара във Варна по повод включването на научно-изследователския кораб "Св. св. Кирил и Методий", с който бяха осъществени две успешни антарктически експедиции, във флотилията на Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров".
Даниела Стойнова разговаря с проф. Галин Цоков:
Полезното за държавата е да се сформира редовно правителство. Тепърва ще разбираме какво означава Шенген на всички нива. Това мнение изрази пред..
В края на 2024-та година Синдикатът на административните служители "Подкрепа" започна национална кампания под наслов "Нашият глас за отнетия клас!" с..
"Министерският съвет изпълни задължението, което трябваше да изпълни по силата на текст от Кодекса на труда. Трябваше да се изпълни – все още не е..