Тихомир Иванов със 7-о място в скока на височина на турнира от "Диамантената лига" в Рим

Тихомир Иванов

Тихомир Иванов се класира на 7-о място в скока на височина в турнира от Диамантената лига по лека атлетика в Рим. Бългалинът залиса резултат от 2.20 метра, които преодоля от трети опит. Иначе той стартира успешно и мина от раз 2.15 метра, след това пропусна 2.24 и реши да атакува директно 2.27 метра, но и трите му скока не бяха сполучливи.

2.27 метра е най-доброто постижение през тази година за Тихомир Иванов, а иначе личното му постижение е 2.31.

Състезанието в скока на височина при мъжете беше спечелено изненадващо от У Сан Хьок от Република Корея, който скочи 2.30 метра. Второто място остана за Ромен Бекфорд от Ямайка със същия резултат, а третата позиция е за италианеца Джанмарко Тамбери, който е олимпийски шампион в тази дисциплина от Токио 2020.

Бронзовият олимпийски медалист на 400 метра от Париж 2024 Музала Самуконга спечели бягането на 400 метра при мъжете. Той за пореден път слезе под 44 секунди и триумфира с 43.99 секунди, изпреварвайки олимпийският първенец от Лондон 2012 Кирани Джеймс от Гранада с 44.30 и Джерийм Ричардсън от Тринидад и Тобаго с 44.55.

В спринта на 200 метра при жените най-бърза бе американката Британи Браун с 22.00 секунди, като зад нея остана друга представителка на САЩ – Анавия Батъл с 22.27. Третата позиция е за британката Дарил Нийта с 22.46 секунди.

Олимпийският шампион на 200 метра от Париж 2024 Лециле Тебого (Ботсвана) спечели спринта на 100 метра с 9.87 секунди, вечната най-атрактивна спринтьорска надпревара. Крисчън Колман (САЩ) тръгна много бързо и водеше почти през цялото време, но в крайна сметка бе застигнат от Тебого. Така американецът записа 9.92 сек, които му стигнаха за второто място, а трети се нареди неговият сънародник Фред Кърли с 9.95 секунди.

Друга звезда от Олимпиадата в Париж и също така трикратна олимпийска шампионка Фейт Кипегон (Кения) доказа класата си и спечели 1500-те метра при жените с 3:52.89 минути. Австралийката Джесика Хъл не издържа на темпото и от 2-о място се свлече на 4-о с време 3:54.98 минути. Втората позиция в това бягане остана за Фреуейни Хайлу (Етиопия) с 3:54.16, което е нейно лично постижение за годината, а третото – за сънародничката й Бирке Хайлом с 3:54.79.

С три най-добри постижения си тръгва от италианската столица Акера Нъджънт от Ямайка, която спечели 100 метра с препятствия. С резултата си от 12.24 секунди тя постави национален рекорд, рекорд на турнира и най-добро лично време. Втора остана Масай Ръсел от САЩ с 12.31.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Алексей Попирин

Алексей Попирин отстрани Новак Джокович от US Open

Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович отпадна още в третия кръг на тазгодишното издание на US Open. Защитаващият титлата си от миналата година сърбин загуби с 4:6, 4:6, 6:2, 4:6 от намиращия се на 28-о място в световната ранглиста Алексей Попирин. Джокович не си беше тръгвал толкова рано от турнира, който се провежда в Ню Йорк, от 2006..

публикувано на 31.08.24 в 07:32

Безупречен Григор Димитров се класира на осминафинал на US Open

ригор Димитров вече е на осминафинал на Откритото първенство на САЩ по тенис, след като мина експресно през третия кръг. Днес Димитров се справи за час и 40 минути с намиращия се на 40-о място в ранглистата Талон Грийкспоор (Нидерландия) и го победи с 6:3, 6:3, 6:1. Следващият съперник на Димитров ще бъде Андрей Рубльов. Руснакът се наложи с 6:3, 7:5,..

публикувано на 31.08.24 в 01:04
Ружди Ружди

Златен медал за Ружди Ружди от Паралимпийските игри

Ружди Ружди спечели титлата в тласкането на гюле (категория F55) на Параолимпийските игри в Париж. Българинът дублира титлата си от Рио де Жанейро през 2016-а година, а в колекцията си има и сребърен медал от Токио 2020. Българският атлет направи фантастично представяне и постигна победа с огромна разлика пред конкурентите. 12.40 метра в най-добрия му..

публикувано на 30.08.24 в 23:01
Никола Цолов

Никола Цолов тръгва от осма редица в двете състезания на "Монца"

Никола Цолов ще започне и двете състезания от последния кръг за сезон 2024 във Формула 3 на пистата „Монца“ от осмата редица на стартовата решетка. В квалификацията, в която пилотите бяха разделени в две групи, Никола попадна във втората. Въпреки това разделение на групи отново имаше голямо дебнене за въздушна струия и в двете групи, което доведе до..

публикувано на 30.08.24 в 18:22
Ботик ван де Зандсхулп (вдясно) получава поздравления от Алкарас.

Сензацията е факт: Нидерландец отстрани Алкарас на US Open

Нидерландецът Ботик ван де Зандсхулп поднесе голямата изненада на Откритото първенство на Съединените щати по тенис, след като отстрани третия в света Карлос Алкарас. 28-годишният Зандсхулп спечели мача между двамата от втория кръг с 6:1, 7:5 и 6:4 за 2 часа и 21 минути. В първия сет Алкарас не показа нищо от играта си, като допусна ранен..

публикувано на 30.08.24 в 07:38
Ига Швьонтек

Ига Швьонтек с експресна победа срещу японка

Водачката в схемата Ига Швьонтек постигна експресна победа срещу японската квалификантка Ена Шибахара с 6:0, 6:1 за малко повече от час игра във втория кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис, последен за годината турнир от Големия шлем. Полякинята не остави съмнение в превъзходството си и след леки колебания в първия кръг, когато допусна..

публикувано на 30.08.24 в 07:08
Яник Синер

Яник Синер стигна третия кръг в САЩ

Водачът в световната ранглиста и поставен под номер 1 в схемата Яник Синер (Италия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Синер се наложи на представителя на домакините Алекс Микелсен с 6:4, 6:0, 6:2 за 99 минути на корта. Италианецът реализира осем от 16-е си възможности за пробив по пътя до успеха на корт..

публикувано на 30.08.24 в 07:06