Чрез ИИ ще се наблюдава процесът в рискови секции и видеозаснемането, уточни за БНР Александър Стоянов, бивш заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството и бивш началник на кабинета на вицепремиера по обществен ред и сигурност.
На специална платформа ще се приемат сигнали, които ще се обработват и препращат към съответните институции, като ще се проследява пътят на тези сигнали. Сигналите може да бъдат и анонимни.
"В момента дори нямаме омбудсман. Гражданите няма към кого да изпращат сигнали", подчерта Стоянов.
Манипулираният вот оказва изключително голямо влияние върху цялата политическа система, коментира той в предаването "Преди всички".
Има пресилена активност на институциите относно купения и контролирания вот, смята Стоянов. По думите му, намират се списъци и тефтери, които не са толкова интересни и се показват "хора по потници", докато лица, които се занимават с купен вот, имат и друга престъпна дейност и са с изключително влияние в престъпния свят. На част от тях делата продължават да стоят на трупчета и те продължават дейността си необезпокоявано. На този престъпен контингент трябва да се обърне внимание, посочи в анализа си Александър Стоянов.
След края на изборния ден ще бъде изключително интересно да се съпоставят данните за конкретни изборни секции спрямо предишни и по-предишни избори, заяви бившият заместник-министър на регионалното развитие.
"Цифрите няма да лъжат. Достатъчно ясно ще видим в коя секция какво влияние е имало и от коя партия."
Парите вече са раздадени и е късно за активни действия. МВР добре знае кои са рисковите секции, отбеляза още Стоянов.
"Тази работа вече е закъсняла. Преди месец, месец и половина трябваше да започнат тези акции, дори по-рано. Насочените усилия към купения вот – ефектът няма да бъде очакваният от обществото."
Стоянов изрази и опасения за "вторична манипулация" при преброяването на гласовете.
"Предстоят интересни анализи, които ще предоставим на обществото."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
В Южна Корея разследващи приведоха в действие заповедта за арест на президента Юн Сук-йол. Срещу него тече процедура за импийчмънт заради обявеното преди месец извънредно положение. Следователи пристигнаха пред резиденцията на Юн в центъра на Суел, където по-рано се събраха негови привърженици. Някои от тях прекараха нощта пред резиденцията...
В Кипър от днес започна електронна регистрация на всички работещи и на условията им на труд, съобщиха от социалното министерство в Никозия. Новото законово изискване, което се прилага за първи път, е част от мерките за борба с работата "на черно". Работодателите в Кипър имат на разположение два месеца, до 28 февруари, да регистрират в специалната..
Украинските въоръжени сили са поразили команден пункт на руската армия в селището Марино в руската Курска област. Това съобщиха от генералния щаб на украинската армия, като допълниха, че са били предприети всички необходими мерки за минимизиране на заплахата за живота на цивилното население. В съобщението не се уточнява оръжието, с което е бил нанесен..
Управляващата коалиция в Словакия ще обсъди ответни мерки срещу Украйна след решението на Киев да прекрати от 1 януари транзита на руски газ. Това обяви словашкият премиер Роберт Фицо, съобщава Ройтерс. В публикувано във Фейсбук видеообръщение Фицо посочи, че неговата партия СМЕР обмисля спиране на доставките на електричество за Украйна, намаляване на..
Комисията за защита на потребителите (КЗП) се самосезира по повод смъртта на 14-годишното момче, което загуби живота си след падане от седмия етаж на блок в Плевен след употребата на вейп - устройство за пушене, в което се поставя течност. След смъртта на дете: Прокуратурата в Плевен назначи експертиза за съдържанието на вейп устройството..
Проблемите при оказване на спешна и неотложна помощ да станат един от приоритетите на управляващите, в това число при приемане на бюджета за 2025 година - за това призовават от Синдикат "Защита" при Центъра за спешна помощ в София след случая на агресия срещу негов охранител. От синдиката настояват да бъдат предприети стъпки, гарантиращи живота и..
Най-много бебета в Силистренска област са родени в болницата в Тутракан – 445. От тях 211 са момчета, 234 - момичета, а двойките близнаци са седем. Общо в региона са родени 747 деца, с около 40 по-малко от 2023 година. Още вчера в Тутракан изплака и първото бебе в Силистренско - момче на име Миран, което е второ дете на 32-годишната Миасе Мустафа от..
Полезното за държавата е да се сформира редовно правителство. Тепърва ще разбираме какво означава Шенген на всички нива. Това мнение изрази пред..
В края на 2024-та година Синдикатът на административните служители "Подкрепа" започна национална кампания под наслов "Нашият глас за отнетия клас!" с..
"Министерският съвет изпълни задължението, което трябваше да изпълни по силата на текст от Кодекса на труда. Трябваше да се изпълни – все още не е..