Това мнение изрази в интервю за БНР проф. Олег Йорданов, преподавател по физика и математика в Северна Каролина, преди съвместната сесия между Сената и Камарата на представителите, на която ще бъде потвърден официално изборът на следващия американски президент.
В бъдеще може би ще постигне тази безкритична подкрепа, но засега все още я няма, посочи преподавателят, запитан ще разполага ли Доналд Тръмп с безпроблемна подкрепа от страна на републиканците.
Тръмп има сериозни предимства във Върховния съд – институция, която би могла да го контролира, отбеляза проф. Йорданов.
По темата със знаковите номинации на Доналд Тръмп в предаването "Хоризонт до обед" той коментира, че има такива, които се приемат добре, например кандидатът за държавен секретар Марко Рубио. С обратен знак биват възприемани например Тулси Габард за директор на Националното разузнаване и Роберт Ф. Кенеди младши за министерството на здравеопазването, поясни преподавателят. Между "неясните" кандидатури Йорданов нареди Кийт Келог, номиниран за специален пратеник за Украйна.
"Всички се опасяваме, че Тръмп може да "продаде" Украйна и цяла Източна Европа на Путин. Но тази номинация е нещо, на което трябва да се гледа положително."
Като най-спорни номинации Олег Йорданов обяви тези на Илон Мъск и Вивек Рамасвами.
Няма да бъдат зачеркнати постиженията на политиката на Джо Байдън, смята Олег Йорданов.
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.
"Докато държавата и институциите ѝ не служат на всички, а само на експлоататорски елит, е много трудно да се постигне икономическо развитие на цялата нация," гласи един от изводите на Дарън Аджемоглу, Саймън Джонсън и Джеймс Робинсън, които получиха Нобеловата награда за икономика миналата година. Те доказват, че в дългосрочен план най-успешните..
Около стотина предимно млади хора се включиха в протеста срещу провеждането на "Луковмарш". Представителите на различни неформални организации се обявиха срещу неонацизма и ксенофобията. Шествието на премина през центъра на столицата по маршрут бул. Васил Левски – ул. Граф Игнатиев, очаква се да завърши около 13 часа пред Пилоните на НДК...
Украйна неотлъчно присъства в предизборната кампания в Германия под различна форма - веднъж разделя избиратели и партии по въпроса за военната помощ и изпращането на мироопазващи сили, втори път косвено - чрез икономическите трудности, които изпитва Федералната република. За какво по-напред да харчи пари новото правителство? И има ли сили..
Не бива да подценяваме Русия, не бива и да я надценяваме . Това според професор Марк Галеоти, историк от Лондонския университетски колеж, е един от най-важните уроци на войната, от чието начало се навършват три години в понеделник. През седмицата, едновременно с началото на първите публични преговори със САЩ от 2021-а досега,..
Британската Служба за гражданска авиация публикува данни на най-добрите и най-лошите авиокомпании по отношение на отмяната и закъсненията на полети, от която става видно, че често критикуваната нискобюджетна "Райънеър", всъщност, е с доста добри показатели. Данните на Службата за гражданска авиация показват, че от големите авиокомпании с..
Германия избира утре нов Бундестаг. Сигурно е само, че отново консервативният блок ХДС/ХСС ще спечели вота. С кого обаче ще управлява Фридрих Мерц и кога ще се случи на практика смяната на властта в Берлин не е ясно. Различията между основните играчи са големи - в икономическата и социалната политика, за публичните инвестиции, образованието,..
Едва една пета от членовете на секционните комисии в Сандански са преминали обучение преди провеждането на нови избори за общински съветници утре. Направени са 130 смени в състава на комисиите. Основна причина за отказите от участие е по-малкото заплащане Редовните избори за общински съветници в Сандански бяха касирани след жалби на..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..