Софийският градски съд потвърди постоянния арест и на четиримата задържани при протеста на партия "Възраждане" на 22 февруари, когато се стигна до прояви на погром срещу сградата на европейските институции в София. Решението на съда е окончателно.
Съдебният състав намери всички основания да продължи задържането на четиримата задържани, един от които е депутатски син - а именно обосновано предположение за авторство на извършените деяния и опасност да се укрият и да извършат друго престъпление. Съдът изцяло се съгласи, че действията им се отличават с особена дързост и циничност по отношение на обществените нрави и независимо от добрите характеристични данни на четиримата до този момент това не може да неутрализира това въздействие, защото става дума за нападение на институционална сграда през деня в центъра на София, когато действията им са били видени от множество кора, включително и такива които не споделят възгледите на партията срещу въвеждането на еврото.
Общественият ред е част от правовата държава, отношението към една сграда и към полицейските служители са важни във връзка с правовия ред, записва в мотивите си съдебният състав и така определи четиримата задържани като личности с висока степен на обществена опасност.
Веднага след като беше произнесено решението, съдебната зала беше изпълнена със симпатизанти на "Възраждане", чуха се освирквания и клетви по отношение на съдебния състав, а лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов нарече задържаните "първите политически затворници в България". И настоя, че това няма да уплаши представителите на "Възраждане" и "те ще продължат" своята битка. Посочи като основни отговорни за случващото се Бойко Борисов, Делян Пеевски и Борислав Сарафов.
От думите на Костадинов стана ясно, че имунитетите които Борислав Сарафов поиска преди дни на четирима народни представители от "Възраждане" като за двама поиска и те да бъдат арестувани, няма да бъдат дадени доброволно, така че ще се мине през гласуване в пленарната зала, а това "ще покаже кой на коя страна е".
Подробности чуйте в звуковия файл.
Централната избирателна комисия реши да възложи на "Информационно обслужване" въз основа на определението на Конституционния съд от миналата седмица да въведе в модул към системата за компютърна обработка на резултатите от изборите за народни представители на 27-и октомври данните от протоколите, предоставени от съда на хартиен носител...
Отрова върху труп на крава е вероятната причина за смъртта на лешояди в района на Симитли . Това каза пред БНР зоологът гл. ас. Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски". "Благодарение на джипиеси успяхме след сигнала за намерени мъртви лешояди да локализираме още една бедстваща жива птица. В..
Проблемите ни да сме в списъка на FAFT за пране на пари са много. Причините да ни вкарат са в две части – техническо съответствие на стандартите, да имаме законодателство, което да отговаря на изискванията на организацията, и втората причина е ефективност, която се определя по 11 показатели, прилагане на тези закони. Това..
Пожар и кражба разследват служители от Второ РУ в Перник, съобщават от ОДМВР. Сигнал за горящ лек автомобил в землището на пернишкото село Боснек бил подаден на 2 март, малко след 7 часа. Служители на полицията и пожарната посетили местопроизшествието. В рамките на предприетите оперативно-издирвателни действия било установено, че изгорялата..
Повече от 2300 домакинства от Велико Търново и населените места в общината може да сменят печките си на твърдо гориво с екологични и енергоефективни уреди. Осигуреното европейско финансиране за устройствата е 21 милиона лева. Разчетеният бюджет е за подмяната на 5168 уреда – термопомпи, печки на пелети, климатици и радиатори за включване..
Двама младежи пребиха младеж в центъра на Кюстендил, съобщиха от полицията. Потърпевшият е студент, той е с контузии, съобщиха за БНР от прокуратурата. Инцидентът е възникнал на улица "Цар Симеон“ в града. Двама младежи на 17 години и на 21 години са нанесли побой на 19-годишен, когото не са познавали. Извършителите на деянието са задържани с..
Служител на полицейското управление в Разлог е бил заплашен с убийство от 40-годишен жител на Благоевград. Случаят е станал на 2 март, на паркинг на бензиностанция в района на Разлог. Последвала словесна разправа, като 40-годишният благоевградчанин е отправил вербални закани за живота и здравето на полицейския служител, който изпълнявал служебните си..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..