Продължава кръводарителската кампания на Българския червен кръст в подкрепа на пострадалите.
Във ВМА дарители се приемат от 8 до 16, а в "Пирогов" - от 9 до 14 часа.
Акция по кръводаряване ще се проведе днес и в Добрич - в Професионалната гимназия по транспорт, обслужване и лека промишленост, чийто екип организира проявата.
За целта от Районния център по трансфузионна хематология във Варна е предоставен мобилен пункт.
Кръводарителската кампания има за цел да помогне на акцията за набиране на кръв, започната след трагичния инцидент в Кочани, Северна Македония, от Българския Червен кръст, болница "Пирогов" и Националния център по трансфузионна хематология.
Кръводаряването ще става в линейка, която ще бъде разположена пред Професионалната гимназия по транспорт от 10:00 до 14:30 часа.
В кампанията ще се включат младежи от спортните отбори на училището, които са навършили 18 години, както и учители.
От техникума по транспорт призовават и жителите на Добрич да вземат участие в кръводаряването.
Очаква се днес да стане ясно дали още 10 пациенти от Северна Македония, пострадали при пожара в Кочани, ще бъдат изпратени за лечение в чужбина.
В болници в София, Пловдив и Варна към момента се лекуват 15 души, като страната ни е готова да приеме още хора, обяви здравният ни министър Силви Кирилов.
По думите на македонския му колега д-р Арбен Таравари - двама от пациентите в "Пирогов" вече дишат без апаратна вентилация, а състоянието на други двама се подобрява.
Снощи от Гърция съобщиха, че поемат още пострадали от огнената стихия в дискотеката.
Продължават арестите след трагедията в град Кочани в Република Северна Македония, при която загинала 59 души, а броят на ранените надхвърли 150. В разследването за пожара вече са задържани 28 души, включително двама бивши кметове на града. Преди дни беше арестуван и настоящият градоначалник, който си подаде оставката, както и бившият..
На 16 нарасна броя на жертвите от рухването на козирката на жп гарата сръбския град Нови Сад. Днес официално беше потвърдена смъртта на 19 годишно момче, настанено в болница след инцидента от първи ноември миналата година, когато падна бетонната козирка на наскоро ремонтираната жп гара и на място загинаха 14 души. Две седмици по-късно от..
Проблеми за въздушния трафик в цял свят предизвика затварянето на л ондонското летище "Хийтроу". Аеропортът не функционира заради големия пожар, избухнал в намираща се наблизо електрическа подстанция. Заради пожар в електрическа подстанция британското летище "Хийтроу" ще е затворено през целия ден Повече от 1 350 полета и около 290 000 пътници..
Във Военноморските сили си спомнят за загиналия в Газа Марин Маринов като за изключително отговорен човек . Марин Маринов е българинът, загинал при нападението в Ивицата Газа Флотилен адмирал Ваньо Мусински, който познава капитан Маринов от 1992 година, заяви: "Ужасно съжалявам за тази трагедия. Изключително отговорен, начетен и..
През последните близо 15 години няма регистрирани пожари в дискотеки и нощни клубове в шуменска област. Контролът е стриктен, а собствениците на подобни обекти спазват изискванията. Това обясни пред БНР главен инспектор Росен Борисов, началник на сектор "Превантивна и контролна дейност" към Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на..
Горната камара на германския парламент (Бундесрат) одобри конституционна поправка, проправяща пътя за използване на финансов пакет от 500 милиарда евро за финансиране на отбрана, инфраструктура и климатични проекти, предаде ДПА. ХДС/ХСС и ГСДП: Да се отменят конституционните правила, ограничаващи бюджетния дефицит Конституционният съд на..
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще се срещне с президента на Сърбия Александър Вучич другата седмица, съобщи завеждащата пресслужбата на Комисията Паула Пиньо. Тя потвърди, че фон дер Лайен е получила писмо, подписано от 31 евродепутати, които настояват срещата да не се провежда именно заради събитията в..
Идеята за разкриване на хранителни магазини в пощенските станции е все по-обсъждана, мненията са противоречиви, а разискванията по темата вече..
Как и за колко се работи в "Български пощи"? Въпросите за условията на труд и заплащането в Националната пощенска служба вълнуват не само хилядите..
Необходима е сериозна работа с полицаите, за да не смятат случаите на насилие над животни за смешни. Това заяви за БНР ветеринарят и дългогодишен..