Никола Цолов

Никола Цолов не успя да се пребори за точки в спринта на пистата край Барселона

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов не успя да се пребори за точки в спринтовото състезание в Барселона, в което той стартира от десетото място. Цолов направи добро първоначално потегляне, но не се ориентира по най-добрия възможен начин в..

публикувано на 22.06.24 в 19:56
Национален отбор по волейбол на България за мъже

България завърши със загуба от Аржентина участието си във Волейболната лига на нациите

Националният отбор на България приключи със загуба участието си във Волейболната лига на нациите. В 12-ия си двубой в турнира българите отстъпиха с 0:3 (22:25, 17:25, 20:25) гейма на Аржентина в "Арена Стожице" в Любляна.  По този начин българският..

публикувано на 22.06.24 в 15:37
Проф. Елеонора Милева

Проф. Елеонора Милева: Държавата спешно трябва да помисли как децата да спортуват

Френският институт в България бе домакин на конференция, заедно със София 2024 - Световна столица на спорта, както и Национална спортна академия (НСА) „Васил Левски“, на тема "Спортът във всекидневието: начин за справяне с трудностите на съвременния..

публикувано на 22.06.24 в 14:52
Томислав Стипич

ЦСКА София с победа в неофициалния дебют на Томислав Стипич

ЦСКА София победи с 2:0 втородивизионния Беласица (Петрич) в първия си мач от лятната подготовка. На базата на "червените" на Панчарево точни за успеха бяха Тобиас Хайнц и Симеон Александров през двете полувреме. Мачът бе неофициален дебют за новия..

публикувано на 22.06.24 в 14:09
Тея Николова.

Тея Николова и Диана Петкова са полуфиналистки на 50 метра бруст

Двама наши ще участват на полуфиналите тази вечер на европейското първенство по плуване в Белград, което е олимпийска квалификация.  На 50 метра бруст Тея Николова завърши първа в своята серия и трета в общото подреждане с 31 секунди и 17 стотни. Заради..

публикувано на 22.06.24 в 12:33

Седми мач ще определи победителя за купа "Стенли"

Седми мач ще определи съдбата на купа "Стенли". Новият шампион в Националната хокейна лига на САЩ и Канада ще бъде в ранните часове във вторник, 25 юни, след като тази нощ в мач номер 6 от серията Едмънтън Ойлърс победи с 5:1 гостуващия Флорида Пантърс и..

публикувано на 22.06.24 в 09:15

Чили и Перу стартираха с равенство на Копа Америка

Отборите на Чили и Перу завършиха 0:0 в мач от първия кръг на група “А” в турнира Копа Америка. За играч на мача бе избран Алексис Санчес от състава на Чили. Двата тима си разделят второто и третото място, след като във вчерашния 21-ви юни..

публикувано на 22.06.24 в 05:57

Франция и Нидерландия с гросмайсторско реми

Нидерландия и Франция завършиха наравно 0:0 в мач от група "D" на Европейското първенство. Двата отбора направиха сериозна крачка към класиране за осминафиналите на турнира в Германия, като остават без поражение.   Още в първата минута Жереми..

публикувано на 22.06.24 в 00:23

Дияна Петкова завърши 9-та на 200 метра съчетано плуване

Диана Петкова завърши на 9-о място и не успя да намери място във финала на 200 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в Белград.  Петкова финишира с време 2:15.59 минути.  Габриела Георгиева зае 13-о място в полуфиналите на 100..

публикувано на 21.06.24 в 23:04

Австрия надигра Полша за първа победа

Отборът на Австрия се наложи над Полша в мач от втория кръг на Група "D" на Европейското първенство, игран на Олимпийския стадион в Берлин. Защитникът Гернот Траунер откри резултата за австрийците с глава, но Кжищоф Пьонтек успя да изравни за..

публикувано на 21.06.24 в 21:13