А сега накъде


Оля Стояновасъбота, от 19.00 до 20.00 часа

В предаването „А сега накъде“ разказваме истории, чертаем маршрути и даваме посоки за пътуване. Говорим за туризъм, екология, история и археология, но и включваме репортажи и автентични гласове, даваме думата на пътешественици и колекционери на истории, поставяме във фокуса на внимание онези хора, които имат неспокоен дух и не обичат да стоят на едно място. И разказваме, разбира се, за познати и непознати места у нас.
Героите на „А сега накъде“ са не само пътешественици, но и фотографи, археолози, историци, биолози, природозащитници, алпинисти, учени или просто хора, които имат история за разказване и маршрути за споделяне. Защото светът е голям и какво по-нормално от това да се опиташ да обхванеш многообразието му – и от истории, и от гласове.
Екип: Оля Стоянова и Диляна Трачева
За контакти с екипа тел: 02 93 36 647.

Публикации

Транспорт по европейски правила: Повишаване на административния капацитет на ДППИ за изпълнение на проекти по ОП „Транспорт”

За да се подобри системата за управление на средствата по оперативна програма „Транспорт 2007-2013”, Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура” (ДППИ) сключи договор за проект. Неговата основна задача е повишаване на административния капацитет на..

публикувано на 07.12.11 в 10:58

Транспорт по европейски правила: АПИ - Напредък при реализация на инфраструктурните проекти – автомагистрала „Струма”

Ще стане ли автомагистрала „Струма” най-модерната пътна артерия у нас. Ще се оправдаят ли очакванията тя да е и най-голямото техническо и технологично предизвикателство в строителството. Какви са етапите и сроковете на изграждане на отделните участъци от..

публикувано на 30.11.11 в 07:40

Транспорт по европейски правила: НКЖИ - „Рехабилитация на ж. п. линията Пловдив - Бургас”

Какво включва проектът за рехабилитация на железопътния участък Пловдив - Бургас; ще има ли трудности при осъществяването му и как ще бъдат преодолени в процеса на работа; кои са източниците на финансиране и етапите на реализация на проекта. Подробна..

публикувано на 21.11.11 в 11:17

Транспорт по европейски правила: ДППИ - „Речна информационна система - БУЛРИС”

Една от стратегическите цели на Оперативна програма „Транспорт” е превръщането на река Дунав в основна пътна артерия за превоз на товари. За целта е необходимо изграждането на речни информационни системи във всички участъци на реката. С разработването на..

публикувано на 14.11.11 в 11:22

Транспорт по европейски правила: АПИ - Напредък при реализация на инфраструктурните проекти – автомагистрала „Марица”

Автомагистрала „Марица” е част от европейския транспортен коридор № 4 и от трансевропейската магистрала „Север - Юг”. Тя е с обща дължина 117 км, участъкът за доизграждането й е с дължина 65 км. Какви са подучастъците за работа по трасето? Как се спазват..

публикувано на 10.11.11 в 13:06

Транспорт по европейски правила: АППД - добро партньорство за безопасен плавателен път по рeка Дунав

В края на октомври в Будапеща, Унгария, се провежда работно заседание по навигационните и техническите въпроси на експертите към Дунавската комисия. Инж. Георги Георгиев е изпълнителен директор на Агенцията за поддържане и проучване на плавателния път по..

публикувано на 31.10.11 в 09:48

Транспорт по европейски правила: Модернизация на железопътната линия Видин - София

Как се развива проектът за модернизация на ж.п. линията Видин - София? На колко участъка е разделен проектът и защо е необходима промяна при гара Видин? На колко години е първото съоръжение там? Кога е извършена електрификация на мрежата? За да си..

публикувано на 24.10.11 в 08:10

Транспорт по европейски правила: Метрополитен - комуникационен възел НДК, София

Как се изгражда една от най-сложните комуникационни връзки: метро - автобуси - тролейбуси - трамваи при Националния дворец на културата? - инж. Стоян Братоев, който ръководи изграждането на столичния Метрополитен, разказва какво се случва под земята на..

публикувано на 17.10.11 в 10:05

Транспорт по европейски правила: АПИ - Археологически проучвания и разкопки по оперативна програма „Транспорт”

От няколко години археолозите у нас са доволни, защото част от средствата за проучване на обектите, които лежат по трасето на строящите се магистрали и пътища, са осигурени от оперативна програма „Транспорт”. Как археолози и пътни строители си..

публикувано на 10.10.11 в 08:13

Транспорт по европейски правила: ДППИ – проектът „Географска информационна система”

Какви са очакванията от изпълнението на транспортния проект „Географска информационна система – пристанищни инфраструктури”. Повече информация в предаването „България на път” на 30 септември от Наташа Ценева, ръководител на звеното за управление на проекта..

публикувано на 06.10.11 в 07:12