Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Колко пъти" дава глас на онези, които остават нечути

БНР Новини

Колко пъти сте чули българска песен със социално послание, от което не лъха на лицемерие? Колко пъти сте чули гнева и яда от лъжите и манипулациите на политиците да се излива в рими? А скоро виждали ли сте хип-хоп клип без лъскави коли и хубави момичета?

Подобно съдържание рядко стига до медиите. 

Продукцията "Колко пъти" започва кампания срещу дискриминацията и словото на омразата. Случайно или не, това се случва на Василица – ромската Нова година.

"Колко пъти" дава глас, на онези, които остават нечути. На децата от гетото, чиято основна "вина" е, че са се родили, защото да се родиш в гетото не е начало, а е краят.

В проекта се включват Ованес Торосян, Марий Росен, Асен Блатечки, Възкресия Вихърова, Галя Щърбева и други неизхабени от публична употреба лица, както и задкадровият глас на Мариус Куркински. 

"Всички имаме отговорност към времето, в което живеем. Ако сме ядосани, живеем в миналото, ако сме нетърпеливи, живеем в бъдещето, ако сме отговорни – живеем днес" – казва Атанас Колев/Low life и разказва в телефонно включване от Лос Анджелис и какво го е накарало да запише песента заедно с Лора Владова. 

За проекта и снимките към "Колко пъти" разказва и режисьорът Явор Веселинов. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кънчо Стойчев

Кънчо Стойчев: Смислено, работещо, действено правителство в тази обстановка не е възможно

За зациклянето в българската политическа система, което обещава нови избори – разговор в "Нашият ден" със социолога Кънчо Стойчев . Шанс за положителна промяна в настоящата политическа обстановка няма, смята Стойчев. " В демократичната система основният играч са политическите партии, но нашите не са на висотата на историческия момент и на..

публикувано на 11.07.24 в 10:02

Нуждите на технологичното предприемачество у нас

Как могат да бъдат подкрепени младите хора, които имат интерес към технологичното предприемачество в България, и защо това е важно? Доц. д-р Петко Руско в, преподавател по технологично предприемачество във Факултета по математика и информатика на Софийския университет, консултатнт и ментор,  разказва в "Нашият ден" за класа по технологично..

публикувано на 11.07.24 в 09:22

BreastНelp Summer Talks – информационна среща за пациенти с рак на гърдата

Онлайн приложението BreastHelp предлага възможност за бърза и ефективна телеконсултация с водещи специалисти, както и възможността за запазване на час за преглед или образно изследване онлайн. Приложението предлага и отговори на най-често задаваните въпроси за рака на гърдата. Д-р Ваня Митова , началник на Отделението по хирургия на..

публикувано на 10.07.24 в 14:33

Силни и слаби страни на здравния туризъм у нас

Балканите стават все по-притегателна дестинация за медицинския туризъм, а България привлича 50 000 здравни туристи годишно – коментар в Lege Artis на Петър Галев от CredoWeb. Според чуждите платформи, върху които се базира статистиката, България привлича чуждестранни пациенти с големия брой здравни заведения – най-много на глава от..

публикувано на 10.07.24 в 13:45

Българската онкология – има специалисти, но системата не функционира

В началото на седмицата стана ясно, че България се включва в Европейски консорциум на националните хъбове за лечение на рак . Тази стъпка е част от идеята върху националните планове да работят организации от цяла Европа. Моментната ситуация с лечението на рак в България коментира в Lege Artis доц. д-р Ася Консулова , началник на Клиниката по..

публикувано на 10.07.24 в 12:50