Фондация "За нашите деца" провежда 13-о издание на най-голямото си благотворително събитие "Вечер на добродетелите". То ще се състои на 31 октомври 2022 г. от 19:00 часа, в Sofia Event Center.
“Целта на нашата вечер на добродетелите е основно да наберат средства за работата на нашата дейност. Освен фондонабирателната част, събитието има и един много важен момент, в който тези около 300 човека вече 13 години се обединяват около идеята и каузата на организацията ни. Стремежът е всички деца в България да имат равен старт, да получат най-доброто начало в живота си“, казва в ефира на “Нашият ден“ Василена Найденова, експерт “Развитие на партньорства“ във Фондация “За нашите деца“, и допълва:
“Пазители на детството всъщност са всички мои колеги във фондация “За нашите деца“, всичките дарители, гостите на вечерта, изобщо хората, които застават зад нашата кауза. Тази година много искаме да обърнем внимание на това, че “Пазител на детството“ може да бъде всеки един. Трябва да разберем колко е важно ранното детство развитие и колко е важно да подкрепяме каузите, свързани с това“.
На тазгодишното издание се очакват над 250 гости – представители на отговорния бизнес, общественици и дипломати, като всеки един от тях ще има възможност да дари сума по свое желание за каузата на вечерта, за да може да бъде оказана помощ на поне 2500 деца и техните семейства.
Събитието ще премине под патронажа на британския посланик у нас Н. Пр. д-р Роб Диксън, а в артистичната част ще се включат много български артисти.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
9600 книги ще бъдат раздадени безвъзмездно на деца бежанци от Украйна и техните български приятели в България. Това обяви Десислава Алексиева , председател на Асоциация "Българска книга" и майка на пет деца, в ефира на предаването "Нашият ден". Тези книги, издадени от издателство "Лисиче" с подкрепата на Украинския институт на книгата и..
Енеаграмата е интересна и не толкова популярна система за класификация на личността, представена в предаването "Епизоди от живота". Това е мощен инструмент за себепознание, основан на девет основни личностни типа, наречени енеатипове. Всеки от тях има уникални мотивации, страхове и поведенчески модели. Енеаграмата предоставя възможност за дълбоко..
Енергийната бедност е критичен проблем, който засяга не само социалната справедливост, но и екологичния баланс. Тя често се разглежда в контекста на климатичните промени, но също така е измерение на несправедливостта в съвременното общество. В днешните "Минути на редактора" бе обсъден този проблем, а темата бе свързана с предстоящата..
Кожата през зимните месеци изисква специално внимание, а професионалните алергии често са предизвикателство за хората, работещи с ръце. Тези теми разгледа доц. д-р Жана Казанджиева, специалист дерматолог, в предаването Lege Artis . Ето най-важното от съветите ѝ. Слънцезащитата не е само летен ангажимент. Според доц. Казанджиева, тя е особено..
Защо 35 години след падането на Берлинската стена – стените са в пъти повече? Кои стени са направени, за да съхраняват човека и кой стени са срещу на човешкото? Кои са невидимите стени между нас? Тези въпроси получават разнообразни отговори от събеседници като културолога Кирил Василев, редактора на книжната поредица "Власт и..
На 30 ноември Нов български университет ще бъде домакин на уникален научен форум, който ще разгледа отношенията между природните и хуманитарните науки...
Плевенският театър "Иван Радоев" гостува на софийската публика с един от най-новите си спектакли – "Есенна соната" от Ингмар Бергман. Постановката по..
В рубриката "Темите на деня" екипът ни имаше удоволствието да разговаря с Теодора Нишков, известна още като Принц Датски, и доц. д-р Александър Нишков,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg