Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Еврика! Успешни българи: Христо Пеев

Какво значи да си работник на знанието

На този въпрос може да отговори човек като Христо Пеев, софтуерен инженер и активен посланик на идеята за гъвкава дистанционна работа, чрез която се осигурява баланс между кариерата и личния живот на хората. Христо Пеев вярва, че успехът на компанията зависи от идеите, таланта, енергията и благополучието на всеки, който работи за нея.

Преди време специализирано жури присъди наградата "Еврика" за най-добър млад мениджър за 2022 година на Христо Пеев за: глобална визия и подход в развитието на бизнеса и значими бизнес резултати, иновативен управленски подход в търсенето, експериментирането и прилагането на работещи управленски идеи и практики, изявено бизнес лидерство.

Какво значи самочувствие

Христо Пеев: Установих, че моят личен капацитет и багаж не отстъпва на тези големи предприемачи и успешни хора от света на технологиите, с които се срещам. И установих, че някои от уменията, които аз имам като любопитство, умение да съм толерантен към чуждото мнение, да съм толерантен към идеи, които на някои хора да се струват екстравагантни и невъзможни. Това ми даде самочувствието да повярвам, че не само аз, но като цяло и хората в България, можем да се съревноваваме със света и да не му отстъпваме.

Цялото интервю можете да чуете в следващия звуков файл.

Снимка: evrika.org
По публикацията работи: Росица Михова
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ясен Пенчев, Даниел Койнов, аз, Андрей Стефанов, Веселин Маркович, златни медалисти по информатика на България от Международната жаутиковска олимпиада

Еврика! Успешни българи: Борис Михов

Борис Михов е един много добър състезател по информатика. Той е ученик в СМГ "Паисий Хилендарски", участва в различни отбори и е посещавал множество състезателни форуми. Определя себе си себе си като ценител на разнообразната храна, хубавата музика и интересните сериали. Борис Михов е отличен със стипендия от Фондация "Еврика" заради бронзовия..

публикувано на 08.07.24 в 17:05

Творби на Сезар и Пикасо в подножието на Фуджи

Представете си 70 хиляди квадратни метра парк, в който шедьоврите са така органично вплетени в природата, че сякаш винаги са били там. А когато става дума за Музея под открито небе в японското градче Хаконе думата шедьоври никак не е пресилена щом става дума за творби от автори като Огюст Роден, Сезар и Хенри Мур. Културното средище, отворило..

публикувано на 08.07.24 в 08:35
Орхидея Anacamptis palustris или блатен салеп (снимка: Елка Стойчева група

Орхидеите в България: Епизод 1 – Запознаване

Цикълът от пет предавания "Орхидеите в България" запознава слушателите със света на най-голямото семейство в царството на растенията – това на Орхидеите или Orchidacea. Загадъчни, красиви, смятани за сексуални хитреци в растителния свят, орхидеите не са само пищните тропически бижута, които пътешествениците и до днес откриват в девствените гори,..

публикувано на 05.07.24 в 08:35

Политическото убийство – грозен исторически инструмент

На 3 юли 1895 г. (стар стил) Стефан Стамболов е зверски ранен и по-късно умира от раните си. Политическите убийства в България обаче нито започват, нито – уви, завършват с това жестоко покушение. Кое мотивира този начин на политическо действие, постигат ли подобни убийства целите си? Христо Белчев, Алеко Константинов, Александър Стамболийски, Гео..

публикувано на 03.07.24 в 17:33

Какво да правим, ако се натъкнем на змия?

Образът на змията през вековете е натоварен с разнообразна символика, но и до днес в повечето хора поражда най-вече ужас. Какво да правим, ако се натъкнем на змия, докато се разхождаме на открито или пък я видим в двора си? Защо не бива да я убиваме и какво кара някои хора да отглеждат змии като домашни любимци – питаме в "Нашият ден"  Антон..

публикувано на 02.07.24 в 11:43