Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ели Иванова или за неизбежната връзка между програмирането и пътешествията (видео)

Тя се казва Елена Иванова, но е известна като Ели за повечето хора. Тази млада дама не се ограничава само до една сфера в живота си. По образование е математик, по професия – програмист, но нейната истинска страст е свързана с туризма и пътешествията. Определя се като "запален турист, макар и аматьор" и нейната страст към откриването на нови места и приключения я води на пътеките и пътищата на България.

В последно време Ели открива и преоткрива много красиви места в родината си, което я вдъхновява да споделя своите открития с други хора. Тя е автор на няколко книги и създател на блога "Друми в Думи", където споделя своите приключения и изживявания от пътешествията си. Нейната цел е да вдъхнови и мотивира други хора да се отправят на пътешествия и да изследват скритите и красиви места на България.

Ели споделя, че връзката между програмирането и туризма може да изглежда неочаквана, но всъщност има вътрешна логика. В предаването обяснява: "Няма кой знае каква връзка между програмирането и туризма. Връзката е в това, че човек, който работи седнал пет дни, на шестия или на седмия трябва да се раздвижи."

Водопад Орфей – горната част

Сред нейните най-скорошни приключения е посещението на Бонинска пещера, която може да бъде непозната за мнозина. Това е необлагородена пещера от смесен тип, формирана от вода и пропадане. През голямата част от годината пещерата е непроходима поради наличието на подводна река.

Ели продължава да бъде източник на вдъхновение и информация за тези, които споделят нейната страст към пътешествията и искат да открият красотите на родната си земя. Тя ни напомня, че, независимо от проблемите, България разполага със завладяващи природни богатства и интересни места, които чакат да бъдат изследвани.

Чуйте разговора в звуковия файл. 

Снимки: drumivdumi.com
По публикацията работи: Зоя Димитрова
ВИЖТЕ ОЩЕ
Милен Митев и Антон Митов

Какво видя в Украйна генералният директор на БНР Милен Митев

Генералният директор на БНР Милен Митев участва в проведената в Украйна 19-ата Световна среща на българските медии, организирана от БТА. Среща по време на война – между "Как да управляваме вселената, без да привличаме вниманието на санитарите" и късметът. Как се влиза в Украйна – граничен контрол и неволи. За живота, сгодите и несгодите на..

публикувано на 13.07.24 в 16:01

Житница – селото на работливите и весели хора

Житница е красиво село, разположено в китната Тракийска низина, на около 30 километра от Пловдив, в територията на община Калояново. В него живеят над 1400 човека. Селото се гордее с ниската безработица, чистотата, богатия социален, религиозен и културен живот. Жителите на селото са католици. Католически храм "Успение на Дева Мария" е построен през 1923..

публикувано на 13.07.24 в 09:35

Франция в състояние на fragilité*

След края на парламентарните избори във Франция и в навечерието на нейния национален празник разговаряме с Антоанета Колева , директор на издателство "Критика и хуманизъм", за бъдещето на страната, за риска от парализа, за това какво означават резултатите от изборите, за надеждата и за вярата, за първите реакции на международните лидери. Крехко ли е..

публикувано на 13.07.24 в 08:50
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Имоти, дялове, обещание за дарение, собственост

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката"  адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати, дългогодишен консултант на "Законът и Темида",  отговаря на слушателски въпроси в предаването. Родителите на г-жа Георгиева преди много години купуват апартамент в София, който продали и закупили къща в населено място близо до..

публикувано на 12.07.24 в 15:25
адв. Петър Николов и Анелия Торошанова

Прекъсва ли се погасителната давност от изпълнително действие след настъпила перемпция*?

Погасителната давност се прекъсва от изпълнително действие, извършено по изпълнително дело, по което е настъпила перемпция. Това приеха Гражданската и Търговската колегии на Върховния касационен съд (ВКС) в ново тълкувателно решение. То е посветено на три въпроса, свързани с изпълнителното производство, които пораждаха противоречия между съдиите...

публикувано на 12.07.24 в 12:35