Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Двама актьори и четиринайсет роли в "Камъни в джобовете"

7
Александър Хаджиангелов и Юлиян Петров
Снимка: Иван Дончев

Александър Хаджиангелов и Юлиян Петров са актьорите, които работят по представлението „Камъни в джобовете“. Първоначално това е техен независим проект, след което започват да играят по международни сцени. Днес представлението вече е част от програмата на Младежкия театър "Николай Бинев". Можем да го видим на 12 март.


Режисьор е Венцислав Асенов. Мари Джоунс, като авторка на пиесата, използва добре документалистиката, може би и тук е вплела действителни случки, защото борави добре със ситуациите свързани със снимачния процес, споделят актьорите. Пиесата по жанр е комедия и използва спецификите на черната комедия.

"Най-масовата ни сцена е с шест човека като всеки от нас играе по трима. Там е голямото предизвикателство. Намерихме много добър и лесен ход. Понякога най-простичките неща са най-ефективни. Взимали сме ситуации и от нашата реална практика. Принципите от снимачния процес." – споделя Юлиян Петров.


"В момента, в който хванеш принципа и яркостта на персонажите, минат по веднъж, човек ги запомня много бързо. Те са ярки, конкретни, това са различни гласови характеристики, поведение на тялото." – каза Александър Хаджиангелов.

Александър Хаджиангелов, Габриела Георгиева, Юлиян Петров и Ангелина Грозева

В сюжета двама неслучили живота си статисти, суетна кинозвезда, неразбран творец, озлобен асистент-режисьор, напориста асистентка, местен алкохолик, проблемни тийнейджъри и техните родители са само част от многобройните персонажи, населяващи една холивудска суперпродукция и виртуозно изиграни от актьорите Юлиян Петров и Александър Хаджиангелов. Три снимачни дни, изпълнени с много смях и неочаквани обрати, сред безкрайната шир на Ирландия, които побират в себе си цялото безумие на заобикалящия ни свят. Една забавна история, в която звездите стават масовка, а статистите – звезди.

Снимки: Иван Дончев, Ангелина Грозева
По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Брайл ФМ навърши 10 години

Радио Брайл ФМ е българско социално интернет радио, където хората с увреждания учат и работят.  Целта на радиостанцията е да запознае обществеността с хора със специални нужди – с техните проблеми, възможности, постижения и права и да направи обществото по-толерантно.  Вече 10 години Анелия Велинова – изпълнителен директор на медията, и..

публикувано на 26.11.24 в 18:46

Пространството на книгата

Каква е значението на книгата в различните исторически епохи? Каква е ролята на илюстрацията и типографията? Как се ражда един шрифт, какви са политическите и културните причини за това? Заедно с доцент д-р Регина Далкалъчева, Кирил Златков, д-р Бояна Павлова и Дора Иванова коментираме темата в "Гласът на времето". Как се създава един шрифт, какви са..

публикувано на 26.11.24 в 17:06

Изкуственият интелект отново повдига въпроса какви сме ние

"Последната цитадела. Изкуственият интелект, естетика, въображение" – дискусия за формиращата роля на изкуствения интелект в съвременното въображение, ще се проведе на 27 ноември в Театралната зала на Софийския университет. Ще бъде представен и едноименния пърформанс, който изследва отношенията на един андроид с любовта. Двама от участниците – доц...

публикувано на 26.11.24 в 16:31
Цвета Ботева

Музикалната метафора като лечение с Цвета Ботева

Започва правенето на музиката през поезията и стиховете, обратно на това, което съветват музикантите, но тя така най-добре си може. Младата певица Цвета Ботева трябва да изкаже посланието си и метафорите си в стих, преди да стигне до мелодия.  Въпреки промените, които настъпват при музикалната обработка, засега за нея това е пътят, по..

публикувано на 26.11.24 в 16:10
Валентина Радинска

Валентина Радинска с премиера на книгата "Синът ми Степан"

"Най-накрая събрах смелост да допиша книгата си за моя син Степан, който си отиде преди 17 години, и живя цели 20, въпреки прогнозите на лекарите, че ще живее не повече от една година… Дължа огромна благодарност на моя стар приятел Борис Христов, който настойчиво ме подтикваше и ми вдъхваше кураж да го направя… "Ще плача, докато пиша, Боре…" – казвах..

публикувано на 26.11.24 в 14:05