Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Започва третото издание на Board Game Fest

| обновено на 11.06.24 в 13:00 БНР Новини

Националният фестивал Board Game Fest 2024 отново предлага по нещо за всеки. За трета поредна година събитието ще посрещне в село Чавдар запалените фенове и всички ентусиасти, които проявяват интерес към необятния свят на настолните игри.

Фестивалът, организиран от екипа на онлайн проекта CollectiveView, с подкрепата на община Чавдар, ще се проведе на 15 и 16 юни. Тази година обещава да бъде най-вълнуващата досега благодарение на сътрудничеството с широк спектър от участници, включително клубове за настолни игри, общности, популярни лица, издатели, търговци и създатели на игри.

Програмата тази година е още по-богата и включва над 20 събития - тематични турнири, работилници, панелни дискусии, конкурси, томболи, 3D принт и детски игри. Ще можете дори да тествате познанията си в специални куизове, както и да се върнете назад във времето с любимите на поколението на 90-те книги игри. Изложението в рамките на фестивала ще представи в обособени панели игри, създадени от българи, заедно с такива, които са преведени на български език, и международни игри, отличени със световни престижни награди.

"Board Game Fest е чудесно двудневно забавление сред природата и в света на настолните игри, подходящо както за феновете на настолните игри, така и за хора, които никога не са играли, но искат да изпитат нови емоции и забавления със своето семейство или приятели", споделят организаторите от CollectiveView Цветина и Михаил Лунгарови.

Ето какво казват те в ефира на рубриката "Време за наука" на предаването "Нашият ден": "Има една твърда маса, която вече очаква събитието, а има и много нови хора всеки път. Харесахме мястото и се свързахме с кмета на с. Чавдар. Оказа се, че той е геймър и знае какво са настолни игри. Има атракции за цялото семейство. Тези игри развиват изключително ценни умения в децата и във взаимоотношенията между родителите."

Не пропускайте възможността да се потопите в света на настолните игри и да създадете нови спомени и приятелства на Board Game Fest 2024!

Чуйте в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В "златното" село Дъбене

Село Дъбене се намира в община Карлово, област Пловдив и в него живеят 1454 човека. То се споменава в началото на турското владичество и през 1576 г. под името Салих. Има данни, че в района на Дъбене е имало древни селища, което се потвърждава от направените археологически разкопки, намерените ценни накити и предмети на бита. През 2004-2012 г. при..

публикувано на 27.07.24 в 09:15

Медиацията – предимства и въпроси

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Елиза Николова, председател на Професионалната асоциация на медиаторите в България, консултант на "Законът и Темида", отговаря на слушателски въпрос. Георги Коларов от София. В какви случаи не е подходяща медиация? Стефка Сребрева от Варна. Какво трябва да направя, за да започна процедура по..

публикувано на 26.07.24 в 15:15
Лилия Старева и водещият на предаването - Божидар Александров.

"Морски приказки" за мечтатели и откриватели. И как водата може да е суха?

Лилия Старева, известен писател и фолклорист, представя своята нова книга "Морски приказки". Тази книга, насочена към малките читатели и техните родители, ни потапя в един магичен свят, където морето и неговите обитатели оживяват в приказки, изпълнени с фантазия и мъдрост. "Морски приказки" е първата книга на Старева, съставена от авторски..

обновено на 26.07.24 в 13:46
Проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Торошанова

Медиацията като извънсъдебно решаване на спорове – след решението на Конституционния съд

За медиацията като способ за извънсъдебно решаване на спорове.  Проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българска стопанска камара, експерт по гражданско и търговско право, дългогодишен консултант на предаването, коментира темата в "Законът и Темида": "Медиацията е един от способите, чрез които може по доброволен път да се реше един..

публикувано на 26.07.24 в 12:35

Академия за учители в български неделни училища. Какво ще научат преподавателите?

Академия за учители в български неделни училища се провежда в София. Домакин на инициативата е Френската езикова гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разположена на бул. "Патриарх Евтимий" No 35. За първи път учителите ще имат възможност в рамките на една цяла учебна година да получат интензивна и продължителна експертна подкрепа, съобразена..

обновено на 26.07.24 в 12:13