от 08.09 часа

Реал (Мадрид) стъпи накриво на старта в Испания

Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) не започна с победа защитата на титлата си в испанското първенство. Шампионът завърши 1:1 при гостуването си на Майорка.

"Белия балет " вкара още в 13-ата минута, когато Винисиус Жуниор намери Родриго в наказателното поле и той изпрати топката в мрежата на Майорка за 1:0.

В 25-ата минута новата звезда на шампионите Килиан Мбапе бе на сантиметри от гола, след като получи пас от Винисиус, но ударът му премина на сантиметри встрани от левия стълб.

В 53-ата минута Майорка успя да изравни. След центриране от корнер топката кацна на главата на косовския играч Ведат Муричи, който с точен удар направи резултата 1:1.

В края на срещата Реал дори остана с човек по-малко. В добавеното време Ферлан Менди получи директен червен картон за грубо влизане в краката на съперник.

В друг мач от първия кръг: Реал Сосиедад - Райо Валекано 1:2.

По публикацията работи: Светослав Табаков