от 07.00 часа

Рома започна с реми, а Лацио с победа в Серия А

Каляри - Рома 0:0

Каляри и Рома завършиха без победител - 0:0, в мач от първия кръг на италианската Серия А. Двубоят бе скучен и не предложи голям брой голови положения.

През втората част двата отбора се активизираха и Рома имаше по-добрите и по-чистите възможности, но не успя да надвие съперника си. Попадение на "вълците" в 83-а минута бе отменено поради засада на Лоренцо Пелегрини.

В мач по същото време другият столичен отбор Лацио победи новака Венеция с 3:1 и започна успешно сезона си пред собствена публика. Головете за домакините вкараха Валентин Кастеянос, Матия Дзакани от дузпа, а Джорджо Алтаре си отбеляза автогол. За гостите точен бе Магнус Андерсен, който и откри резултата в самото начало на срещата. Лацио доминираше през голяма част от двубоя, като владееше топката близо през 70 процента от времето. Двата отбора създадоха близки като брой положения за гол, но тези на домакините бяха далеч по-чисти и те логично спечелиха.

Болоня и Удинезе завършиха 1:1, а тежка загуба като гост претърпя Наполи - 0:3 срещу Верона.

По публикацията работи: Светослав Табаков