Жители на блок 40 в бургаския к-с "Славейков" се оплакват от некачествени ремонтни дейности по санирането. Според тях, работниците или ги няма, или не са квалифицирани. Строителните материали отлежават пред блока и са обект на набези и неправилно съхранение. Някой от съседите са махнали старата дограма и вече три месеца очакват новите прозорци и в дъжд, и в пек.
Живущите там са на мнение, че е лоша организацията от страна на техническия ръководител на място Янко Бакърджиев.
"Той много от сърце обещава, че какъвто и проблем да има, ще се реши. След 1-2 седмици, нищо", казва жена, която живее в блока.
След проблеми с покрива, на място идват специалисти от Община Бургас и от столицата. Те са дали точни инструкции как да бъде извършен ремонта. "Г-н Бакърджиев каза, че ще бъдат свършени нещата. Когато всички инжинери си тръгнаха, ремонтът се случи в съсем друга насока. Покривът не беше направен точно по инструкциите. А следващите от работниците просто претупаха нещата. Сложи се един фибран, замаза се терасата, сега е боядисана и сме в очакване на проливен дъжд, за да видим кога кошмарът ще започне отначало", сподели Диана Димитрова.
Тя разказва и куриозни случаи на пияни работници и на такива с ниско кръвно, които работят само по половин час на ден.
Подробности в репортажа на Ивайло Пеев:
В Етнографската експозиция на бургаския музей отново отваря врати „Работилничка за мартеници“. В рамките на един астрономически час, с помощта на уредниците от музея, децата ще се запознаят с материалите, от които се изработват и ще могат да сътворят своя мартеничка. Работилницата ще бъде отворена до края на месеца от 10:00 до 16:00 часа..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за Коледа и Великден за предоставянето на хранителни продукти на възрасти хора в нужда. Сега каузата им цели да помогне на деветгодишното момче, което има сериозен здравословен проблем. Необходима..
16 души от Община Камено ще получават безплатно здравно-социални услуги. Те се реализират по програма, в която са заложени по-малко средства спрямо предходни периоди. От нея ще се възползват хора с увреждания и възрастни хора, обясни кметът Жельо Вардунски: "Те ще получат човек, който два часа ще е до тях. Ще им пазари, почиства. Това са хора..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни заговезни. В края на февруари в Ямбол за 26-и път ще се проведе Международният маскараден фестивал „Кукерландия". Представители на единствената градска ямболска кукерска група ще огласят парламента..
2 деца са потърсили медицинска помощ в Бургас след употреба на вейп с упойващо вещество. Случаите са от ноември миналата година и бяха изнесени днес при отчет на Местната комисия за борба с противообществените прояви на непълнолетни и малолетни лица в града. В електронното устройство е открит хексахидроканабинол. Момчетата са имали повръщане и..
Един летящ ловец е застрашен от изчезване в България. Това е ловният сокол, който е бил предпочитан за лов на зайци от конния български народ. Сега ловът със соколи е забранен, а видът е включен в Червената книга на България в категорията „Критично застрашен“. Спасителния център на „Зелени Балкани“ търси финансова подкрепа, за да..
Възстановено е движението по пътя Бургас – Каблешково при разклона за Каменар. Това съобщиха към 16 часа от АПИ. Заради катастрофа, по-рано днес движението на превозни средства бе ограничено. По-рано от бургаската полиция съобщиха, че до 17 часа пътната отсечка между селата Лъка и Каблешково ще остане затворена за движение. По първоначални данни от..
Доброволци от “Бъди човек” –Айтос организират благотворителен концерт “С Любов за Виктор”. Те са тези, които осъществяват дарителските кампании за..
Кукери от Ямбол ще представят в Народното събрание днес, елементи от характерните за региона обредни игри, които по традиция се организират около Сирни..
Пътят между Ямбол и Сливен е най-натовареният участък от републканската пътна мрежа на територията на Ямболска област. Възможност за разтоварване на..