Областният управител на Бургас Пламен Янев ще се срещне с жителите на 4 села в община Средец. Целта е да се запознае с мнението на хората относно изграждането на голям фотоволтаичен парк на площ от 8200дка върху обработваеми земи и пасища. На срещите се очаква да присъстват представители на общината и инвеститора.
Близо половин година продължават протестите, подписките и напрежението срещу проекта на частна фирма за изграждането на фотоволтаици около селата Дюлево, Орлинци, Суходол и Светлина. След като веднъж беше отхвърлен проекта, на една от последните общински сесии най-изненадващо той беше одобрен. Областният управител Пламен Янев обжалва решението на Общинския съвет. Сега в продължение на 2 дни той иска да чуе мнението на местните хора. "Целта е да видим дали наистина всички хора са запознати обективно с това, което ще се случва, има ли точки, където има напрежение и могат ли те да бъдат разрешени така, че и гражданите, и инвеститора, и в бъдеще общината да извлекат най-голяма полза. Аз лично се надявам вследствие на тези разговори, които проведох с инвеститора, които предстои да проведа с новия Общински съвет и кмет, Общинският съвет да оттегли старото решение, да формулира ново по-обосновано решение. Ако трябва инвеститорът да коригира част от своите инвестиционни намерения. Все пак 8 000 дка са достатъчно голяма площ да може да се отстъпи за отделни земеделски стопани. Нещата да се случат така, както трябваше да се случат от самото начало", обясни Пламен Янев. .
Призив за даряване на кръв за децата от Кочани, които са настанени за лечение в болницата във Варна, отправи зам. директорът на УМБАЛ – Бургас Светослав Тодоров в социалните мрежи. „Кръвната им група е А- и могат да получат своя шанс за живот само от кръв от дарители А- и 0 - . Да, редки кръвни групи са, но убеден съм, не са редки ЧОВЕЦИТЕ,..
На 19 март ще бъде извършена планова техническа профилактика от 9 до 17 часа на предавателите на ултракъси вълни СТАРОВО 4 на честота 102.1 MHz, излъчващ програма „Хоризонт“; СТАРОВО 5 на честота 88.4 MHz, излъчващ програма „Хр. Ботев“; ЯМБОЛ 6 на честота 91.9 MHz, излъчващ програмата на Радио Бургас. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да..
Среща със земеделските производители във връзка с информационната кампания по директните плащания ще се проведе днес в Ямбол. Информация ще бъде предоставена както за изискванията, така и за процедурите, свързани с подаването на заявления за подпомагане, като в срещата ще участват заместник-министърът на земеделието и храните Иван Капитанов,..
Седем нови противоградни площадки се изграждат в Сливенска област. Това обяви пред БНР заместник-министъра на земеделието Иван Капитанов. Той бе на посещение в Сливен за информационна среща със земеделските производители от региона свързана с директните плащания. Всички нормативни изисквания и действия на местната власт за изграждането на..
Християнско братство “Александър Георгиев - Коджакафалията” организира благотворителна кампания за празника Възкресение Христово. Събраните средства ще бъдат разпределени на хора със специални потребности. Председател и организатор на кампанията е ик. Стелиян Кунев с благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений..
Липсата на достатъчно валежи през зимата и загубите на питейна вода по мрежата, вероятно ще доведат до обявяването отново на бедствено положение в община Стралджа през това лято. Търсят се нови водоизточници, но включването в мрежата преминава през дълги процедури, обясняват от ръководството на общината. В момента във всички 22 населени места в..
Два нови електрически автобуса ще обслужват градския транспорт в Айтос. Превозните средства вече са в Бургас и след регистрация ще бъдат доставени на община Айтос по проект „Екологосъобразна мобилност“. Автобусите ще се управляват от общинското дружество „Айтос Автотранспорт“ ЕООД, на чиято територия са изградени и две зарядни станции по същия..
Разширение на синята зона в комплекс „Възраждане“ и централна градска част планира Община Бургас . Ако предложението бъде прието на практика..
Седем нови противоградни площадки се изграждат в Сливенска област. Това обяви пред БНР заместник-министъра на земеделието Иван Капитанов. Той бе на..
Два нови електрически автобуса ще обслужват градския транспорт в Айтос. Превозните средства вече са в Бургас и след регистрация ще бъдат доставени на..