12-годишни волейболисти отиват на национални финали

Волейболният клуб „Бургос Волей“ с момчета до 12-годишна възраст се класира за националните финали през юни. Това стана възможно след участието им   в турнир от Държавния спортен календар към Българска федерация по волейбол.  Това беше първи..

публикувано на 26.05.22 в 10:52

Плувен турнир за деца ще се проведе на 28 май в общинския басейн в Сливен

Общинският плувен басейн в Сливен ще бъде домакин на първото състезание след пускането му в експлоатация.  Турнирът ще се проведе на 28 май – събота, от 9,30 до 12 часа. Организацията на турнира включва участие на четири възрастови групи деца и..

публикувано на 23.05.22 в 13:06

18 медала за карате клуб "Цанев Бургас" от Европейското първенство по шотокан карате

12nd WSF European Countries Shotokan Karate Championships 2022 се проведе в Кранево. В него участваха 600 състезатели от 18 държави. То е част от календара на Световната шотокан федерация. Карате клуб „Цанев Бургас“ се включи с 9 от своите утвърдени..

публикувано на 23.05.22 в 12:26

Започва лекоатлетическият пробег „Поморие рън“

Четвъртото издание на лекоатлетическия пробег „Поморие рън“ започва днес в 10.30 часа. Атрактивното състезание ще стартира от бунгалата в поморийската местност „Косата”. Спортната инициатива е част от веригата   Run Bulgaria .  Регистрацията на..

публикувано на 22.05.22 в 08:30

Безплатни спортни обучения за деца и това лято в Бургас

Програмата за безплатно начално обучение по спорт на децата в Бургас продължава и тази година. Учениците могат да тренират на общинските спортни обекти и съоръжения. Програмата ще се проведе в 5 различни етапа на настоящата година. Първият е в..

публикувано на 20.05.22 в 17:53

Бургаски ученици се включиха във „Ваканция здравей! Да играем безопасно“

След двегодишната пауза бургаските ученици отново се включиха във второто издание на кампанията „Ваканция здравей! Да играем безопасно“, организирана от Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, Община..

публикувано на 19.05.22 в 10:49

Футболни фенове дариха средства за паметника на Левски в Созопол

Фенклубът на Локомотив (Пловдив) дари 1200 лева за създаването на паметник на Васил Левски в Созопол. Говорителят Петър Георгиев обясни, че идеята за подпомагане на инициативата е дошла от привържениците на клуба в Созопол.  "Те се свързаха с нас и..

публикувано на 17.05.22 в 15:20

Селин Али спечели златен медал на Световното първенство по ловна стрелба за младежи и девойки

Състезателката ни по ловна стрелба Селин Али спечели златен медал на Световното първенство за младежи и девойки, което се проведе в Зул, Германия. За айтозлийката това е второ злато, след като през 2019 година отново успя да се изкачи на първото място..

публикувано на 16.05.22 в 16:01

Злато за бургаската борба на международен турнир в Букурещ

Общо 6 медала – един златен, два сребърни и три бронзови, това е равносметката на бургаските борци, като част от националния отбор на България на международни турнир за кадети и кадетки в Букурещ. Надпреварата в столицата на Румъния беше по класическа и..

публикувано на 16.05.22 в 11:48

6 златни медала за състезателите на КСТ “Бургас 1975“

6 златни медала,3 сребърни и 1 бронзов медал спечелиха състезателите на КСТ“Бургас 1975“ на национален турнир „Купа България“ в Благоевград. Злато за Бургас спечелиха Васил Павлов и Таня Балтова, Иван Христов и Йовита Георгиева, Валерий Койчев и Ивана..

публикувано на 16.05.22 в 11:30