На 19 октомври, когато църквата почита Св. Иван Рилски - Чудотворец, празнуват българските лекари. Денят се отбелязва от 1996 г., когато Българският лекарски съюз избира светеца за покровител на медиците.
В Националния исторически музей от 19:00 часа ще се състои официалната церемония по връчване на наградите на Български лекарски съюз (БЛС) за принос в медицината: "Лекар на годината – 2023 г.“, съобщиха от Лекарския съюз.
На Деня на българския лекар – 19 октомври, за 20-а поредна година ще бъдат връчени отличията на заслужили лекари от страната в традиционните пет категории. Те са "Дългогодишна дейност в областта на медицината и активен принос в развитието на специалност“; "Принос за развитие и прилагане на иновативна медицина и уникални техники"; "Ти си нашето бъдеще" – награда за младите медицински надежди на България; "Принос за развитие и утвърждаване авторитета на съсловната организация" и "Лекар на годината 2023 г.".
Тази година за първи път ще бъде връчено и специалното отличие – "За лекарска всеотдайност и етика "Д-р Стефан Черкезов", обявиха от БЛС.
Процедурата по номиниране приключи на 30 септември. Комисия с представители на ръководството на БЛС е разгледала номинациите и е избрала победителите. С най-голяма тежест при класирането на победителите бяха номинациите, подадени от Регионалните лекарски колегии, посочиха още от Лекарския съюз.
Денят на българския лекар – 19 октомври, се чества от 1996 г., когато БЛС избира св. Иван Рилски Чудотворец за покровител на медиците. Сред носителите на приза "Лекар на годината" са проф. Иво Петров, доц. Ангел Кунчев, проф. Александър Оскар, проф. Радослав Гайдарски, проф. Пламен Панайотов, проф. Дамян Дамянов, доц. Николай Янев, проф. Никола Владов и др.
В деня на честването на 90-годишнината на БНР, гост в студиото е Дейвид Джордан - директор "Редакционна политика и стандарти" в BBC и генерален секретар на PBI – Международната организация на обществените радио и телевизионни оператори. Каква е връзката между 90-годишнината на БНР и годишната конференция на Международната асоциация на обществените..
В деня, когато отбелязваме 90 години от създаването на БНР насочваме вниманието ви за възможностите на медиите да спомагат или да пречат на религиозните послания на различните религиозни общности в България. Правим го заедно с д-р Слава Янакиева преподавател в Нов български университет, тя е доктор в научна област "Социология, антропология и..
Българското национално радио отбелязва своята 90-годишнина. По този повод е празничното издание в ефира на програма "Христо Ботев". Включиха се колеги от програма "Христо Ботев", програма "Хоризонт", дирекция "Дигитални програми" и РРС. Водещи са Мария Мира Христова и Стойчо Стоев. Ето какво сподели Димитрина Кюркчиева, водещ в предаването..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Коя реалност "Помним какво направи Зукърбърг , премахвайки фактчекърите от "Мета" в САЩ,..
В редакция "Хумор и сатира" обичаме да сме радостни и затова дебнем къде има повод за това. Като му се порадваме, порадваме и го споделяме, което и ще направим в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от Асен Кисимов, Йосиф..
Село Бърдарски геран, разположено в сърцето на България, е известно като културен център на банатските българи. Със своята уникална история, архитектура..
Защо фашистките и нацистките настроения стават все по-приемливи и често са бъркани с "консерватизъм" и как войната срещу реалността се задълбочава,..
Младежкият театър "Николай Бинев" отбелязва 80 години от своето създаване с премиера на куклената постановка "Вълшебната флейта" по операта на В. А...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg