В него звучи музика от филми като "Модерни времена", "Великият диктатор", "Хлапето", "Треска за злато" и "Светлините на рампата".
Синът на Чарли Чаплин Юджийн ще представи лично "Чаплин пианисимо" в България, заедно със световноизвестния композитор Жан-Паскал Бентюс и пианиста от Националната висша консерватория De Musique de Paris Силвен Моризе. Тримата ще разкажат за живота и творчеството на великия артист чрез музиката му.
Юджийн Чаплин ще води публиката по пътя на знаменития си баща и ще припомни лични спомени и анекдоти, свързани с кинематографичното му наследство.
"Баща ми държеше да контролира изцяло процеса по създаването на един филм – от сценария, през кастинга до музиката, която звучи в него" – споделя Юджийн Чаплин, който години наред остава свързан с музикалния бизнес.
Мултимедийният музикален спектакъл "Чаплин пианисимо" е показан с голям успех по целия свят.
Георги Тошев, журналист и продуцент, представи "Чаплин пианисимо" в "Артефир" в разговор с Димитрина Кюркчиева.
Снимка – "Чаплин пианисимо"
Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..
"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..
Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски..
Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg