Художничката Мими Добрева винаги е имала слабост към вътрешната същност на природата. Пейзажът е нейната сила и слабост, да съпреживява първичността на растението, на гледките при устието на река Велека или нажежения до жълто пясък на нашето Черно море. Мими Добрева е един от най-интересните наши майстори на пейзажа, носител е на няколко национални награди за живопис, но сега изложбата й в галерия-книжарница „София прес” е своеобразна еманация на чувството й за тон, за хармония, за цвета като звук.
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
" Тотално подивяване на т.нар. политически елит ." Това вижда в парламента политологът доц. Петър Чолаков. "Причината може да търсим и в..