Министърът на правосъдието Христо Иванов отказа да коментира критиките на премиера, че не е положил достатъчно усилия, за да събере подкрепа за съдебната реформа. Политическите консултации на министър-председателя с парламентарните сили продължават и на този етап не е разумно да се правят коментари, каза Христо Иванов. Той отказа да отговори дали ще си подаде оставката:
Емоции… дали съм го подвел, дали не съм – всичко това ще стане ясно в петък, когато ще бъде гласуването или когато няма да бъде. На този етап няма да коментирам. Разговорът е с премиера, който предстои – няма да коментирам засега нищо.
Министърът на образованието Тодор Танев заяви, че иска да остане на поста си, за да продължи образователната реформа. Той смята, че промените в Конституцията са важни:
Конституцията е важен закон – законът на законите. Съгласен съм с по-голямата част от нещата, които се правят в тази посока. На мен ми се иска те да бъдат още по-радикални.
Министърът на външните работи Даниел Митов, който също е реформатор, смята, че конституционната промени и съдебната реформа трябва да се случат, колкото се може по-бързо. Това е задължително. Всички го очакват – и по отношение на Шенген, и по отношение на нас самите като държава. Доверието в съдебната система е нищожно, показват последните изследвания, които съм гледал.
Съюзът на съдиите се обяви против "подмяната на съдебната реформа чрез безпринципни компромиси". В отворено писмо до премиера и министъра на правосъдието, от най-голямата магистратска организация заявяват, че са обезпокоени от действията на парламентарно..
Най-лесното е да се променят законите, по-трудно те да се прилагат те. БСП няма да подкрепи промени в Конституцията. През тези месеци, когато са се обсъждали тези изменения, е можело да се направят промени в законите. Трябваше да има отговорна..
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че украинският държавен глава Володимир Зеленски иска да подпише лично във Вашингтон споразумението със Съединените щати за украинските редки земни елементи, предаде агенция Ройтерс. Сделката е стратегическа в..
Украйна се е съгласила с предложената от Съединените щати сделка за украинските редкоземни минерали. Съответното споразумение може да бъде подписано в петък, предаде Франс прес, като се позова на високопоставен украински представител. "Сега..
Илон Мъск ще присъства на първото заседание на кабинета за втория мандат на президента Доналд Тръмп в сряда. Най-богатият човек в света и основен дарител на Тръмп, Мъск няма министерски портфейл или официални правомощия за вземане на решения, но има..
В медицинския бюлетин, публикуван от пресслужбата на Светия Престол, се съобщава, че: "Клиничните състояния на Светия отец остават критични, но стабилни. Не са настъпили остри респираторни епизоди и хемодинамичните параметри продължават да бъдат..
Британският премиер Киър Стармър и френският президент Еманюел Макрон заявиха, че приветстват лидерството на президента на Съединените щати Доналд Тръмп в усилията за постигане на траен мир в Украйна. Това стана ясно след телофонен разговор между..
Общинският приют за безстопанствени животни в Добрич апелира за дарения на хранителни продукти. Заради ниските температури през последните седмици дажбата на настанените там кучета е увеличена и храната им е недостатъчна. Необходими са както консерви,..
В заключителната декларация на конференцията за национален диалог в Сирия, която се проведе днес в Дамаск, се казва, че всички въоръжени групи извън армията на страната се считат за "забранени", предаде АФП. Сирия призова Израел да се..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...