Авторката е родена е в Киев през 1970 г. Баща й е литературовед, а майка й - историчка. По време на големите промени между 1987 и 1992 г. писателката следва литературознание и славистика в естонския град Тарту. От 1999 г. живее в Берлин. Майчиният й език е руският, а немски започва да учи на 26-годишна възраст.
След време Петровская започва да пише на немски. Описва случващото се като „един втори живот, една любов, която никога не отминава, защото никога не можеш да я достигнеш”.
През 2014 г. излиза дебютната й книга „Може би Естер”. Още през 2013 г., когато от книгата съществуват само фрагменти, авторката печели в Клагенфурт престижната награда „Ингеборг Бахман”. Следват литературните награди „Аспекте” (2014), „Ернст Толер”, Шубертовата литературна награда на град Аален, както и „Премио Стрега Еуропео” (2015). Днес книгата е преведена на 20 езика, включително на български.
Представянето и у нас бе в рамките на проекта „Мислещата литература: социалната, културната и човешка отговорност на писането“, който се реализира от издателство „Парадокс“ с подкрепата на програма „Творческа Европа”.
Екоакция за почистване на бреговете на Тунджа започна тази седмица общината в Ямбол. От предприятието "Паркове и зони за отдих и спорт"..
В началото на годината е особено важно да подсилим имунната си система за среща със сезонните вируси и най-вече с грипната инфекция . " Грипът..
Не трябва да бъде увеличавана продължителността на учебната година , заяви пред БНР Диян Стаматов - директор на 119 училище в София, бивш заместник..