Фалшиви новини и пост-истина бяха избрани за думи на 2016 г. – годината, в която дезинформацията се превърна в глобално политическо явление, за което се смята, че е повлияло на резултатите от референдума за излизане на Великобритания от ЕС (юни 2016 г.) и президентските избори в САЩ (ноември 2016 г.). ЕС и България в частност също попаднаха в обсега на атаките, карайки мнозина да се питат дали европейският проект ще успее да премине през вълната от антиевропейска пропаганда, насочена към Брюксел и отделни държави членки. Кой има интерес да генерира фалшиви новини у нас и отвъд границите ни? Какви цели стоят зад дезинформацията и пропагандата? От къде тръгват фалшивите новини? Как „работят“ фалшивите новини, какъв отзвук имат сред аудиториите и каква е спецификата на наратива им? За всичко това говорим със Стояна Георгиева, главен редактор „Медиапул“, Георги Ауад, директор на българската агенция за медийни анализи „Персептика“ и Мартин Димитров, журналист от в. „Капитал“.
Обилните валежи от нощта предизвикаха и наводнения в Монтана, където са паднали над 70 литра на квадратен метър дъжд. Евакуирани с лодка са били жители на монтанския квартал "Кошарник". Интензивният дъжд наводни къщи и дворове в Монтана. Най-вече в кварталите “Мала Кутловица“, “Изгрев“, а в кв. “Кошарник“ са евакуирани хора, съобщи..
Истинската причина за отлагането на искането на извънреден оценителски доклад от ЕК за еврозоната е, че управляващата коалиция възнамерява да внесе в..
Нов облик трябва да придобие центърът на морския курорт Поморие за предстоящия туристически сезон. Общината планира да изкорени всички 63 стари..
Няма истинска демокрация, когато нямаш качествено правосъдие , затова няма и сериозни чуждестранни инвестиции. България е красива страна, но като..