Всъщност малцина знаят, че създадената от Лаврен Петров през 2006 г. галерия "Лоран" носи името (творческия псевдоним), с което се е подписвал дядо му в младежките си години. Самият Лаврен обяснява, че донякъде това е съвсем умишлено, за да накара зрителите да се поинтересуват, да прочетат повече за художника. А иначе галерията вече 11 години се занимава изключително с художественото наследство, с неговото професионално изследване, популяризиране и продажби.
Търсим автентичните източници, като се опитваме да запазим автентичните истории на всяка картина и да ги представим на клиентите в най-добрия вид, казва Лаврен Петров и допълва: Работим с най-добрите реставратори, изкуствоведи, специалисти.
През годините галерията прави забележителни изложби, сред които "Цанко Лавренов и Златю Бояджиев за първи път заедно", юбилейните изложби на Генко Генков, Лика Янко, Пенчо Балкански и много други.
През 2016 г. с голяма експозиция в Софийската градска галерия беше отбелязана 120-годишнината от рождението на Цанко Лавренов. По този повод екип от няколко изкуствоведи заедно с фондация "Цанко Лавренов" подготвя монография за художника, която по думите на внука "ще бъде изключително ценно издание".
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..