По традиция и тази година в Созопол се проведе международната семиотична школа на Югоизточноевропейския център за семиотични изследвания към Нов български университет. Този път тя обхвана темите за промените в общуването, културата, любовта и секса в епохата на интернет. В тазгодишното 23-то издание на школата участие взеха специалисти от цял свят, които изнесоха лекции и семинари по посочените теми. Сред международните лектори на събитието бяха проф. Кристиан Данебак от университета в Гьотеборг, който през последните 15 години активно изучава промените в психиката и в начините на общуване, настъпили вследствие на ежедневния досег с технологиите. Професорите Дарио Мартинели и Масимо Леоне, които са дългогодишни партньори на Центъра по семиотични изследвания, пък представиха своята семиотична перспектива по проблемите за общуването и любовта в интернет.
Друг акцент в тазгодишното издание на школата по семиотика беше и уъркшопът на Момчил Алексиев, посветен на виртуалната реалност и нейното навлизане във всекидневния живот. Самият Момчил Алексиев се занимава с реализацията на VR филми, като много от тях вече са били представени на редица фестивали. Как обаче се променят и в каква посока представите и разбиранията ни за любовта и секса в дигиталната епоха? Отговор дава проф. Кристиан Банков, организатор на школата.
КНСБ предупреди, че ако бюджетът за тази година не бъде приет, може да се очаква вълна от протести. "Струва ми се, че за пореден път бюджетът..
" Кабинетът е готов, вариантът е почти финализиран ", заяви пред БНР лидерът на "Движение 21" Татяна Дончева. "ГЕРБ, БСП, ИТН – беше един от..
Въпреки пълната политическа неразбория в страната, реалистичен сценарий е от 1 януари догодина да плащаме в евро . Това мнение изрази в интервю за..