Бостън дръпна с 1-0 за купа "Стенли"

Иван Барбашев от Сейнт Луис се опитва да прескочи Тори Круг от Бостън.

Бостън преодоля дефицит от два гола и спечели с 4:2 като домакин на Сейнт Луис в първия финален плейоф за купа "Стенли" в Националната хокейна лига.

Брейдън Шен изведе гостите напред в 7:23 минута на мача, а в началото на втория период той асистира за втория гол на Владимир Тарасенко.

До края Бостън доминираше, като Конър Клифтън върна едно попадение в 2:16 минута на втората част, а след още десетина минути Чарли МакАвой изравни.

Шон Кюрали, който се отличи и с асистенция при попадението на Клифтън, даде аванс на домакините за първи път в двубоя в 5:21 минута на третата част, а

Брад Марчанд реши всичко на празна врата 1:49 минути преди края.

Туука Раск отрази 18 удара, докато Джордън Бинигтън на вратата на Сейнт Луис беше много по-ангажиран, но неговите 34 спасявания не помогнаха да бъде избегната загубата.

Втората среща е след два дни отново в Бостън.

ЦСКА 1948 привлече втори защитник

Новакът в Първа лига ЦСКА 1948 (София) привлече днес защитника Димитър Пиргов от Ботев Пловдив. 30-годишният централен бранител подписа предварителен договор за 2 години. Договорът влиза в сила от 1-и юли, уточниха "армейците". "Радвам се, че се разбрахме с ръководството на клуба и нямам търпение да започна тренировки с новия отбор", каза Пиргов Димитър..

публикувано на 25.05.20 в 16:58

Феновете на Локомотив (Пд) искат да се върнат на трибуните

Феновете на Локомотив Пловдив изпратиха отворено писмо до властите в България, в което поискаха разрешаването на присъствието на привърженици на футболните мачове в България. Официално шампионатът трябва да се възобнови на 5 юни след близо тримесечна пауза заради пандемията от COVID-19. Ето и текста на позицията на феновете на пловдивския Ломомотив: "ДО..

публикувано на 25.05.20 в 16:48

Хумелс и Витсел са готови за дербито Борусия - Байерн

Двама от най-важните футболисти в отбора на Борусия (Дортмунд) Матс Хумелс и Аксел Витсел са готови и ще бъдат на разположение за утрешния дерби-мач с Байерн, с който се слага началото на 28-ия кръг на Бундеслигата. Отборът от Рурската област се надява, че ще скъси дистанцията от водача и ще остане в битката за шампионската титла, тъй като в момента е..

публикувано на 25.05.20 в 16:07

Хандбалният ЦСКА стартира кампания за оцеляването си

Един от най-титулуваните хандбални клубове у нас ЦСКА започна дарителска кампания, а голямата цел е съществуването му. „Червените“ са най-успешният клуб в родния хандбал с 10 титли на страната при мъжете и 12 при жените. В последните години клубът изпитва сериозни финансови затруднения и след титлата при жените от 1991 година и спечелената Купа на..

публикувано на 25.05.20 в 16:01
Брад Кеселовски.

Брад Кеселовски е петият победител в сериите NASCAR

Брад Кеселовски с автомобил Форд спечели състезанието Кока Кола 600 от автомобилните серии NASCAR, което е неговата 31-а победа в кариерата. Кеселовски е петият победител през този сезон, който въпреки пандемията от Covid-19, все пак стартира на 11-и май. На 2-о място остана Джими Джонсън, а трети се нареди Чейс Елиът, като и двамата карат с Шевролет...

публикувано на 25.05.20 в 14:37
Кристиян Минковски.

Националните първенства по плуване се местят за август

От събота проектоолимпийският ни отбор по плуване поднови подготовката си в планинската база Белмекен - един от спортните центрове, които бяха „отворени“ от Министерството на младежта и спорта за елитните ни състезатели.  Селекционерът на националните отбори Кристиян Минковски избра позната група  - Антъни Иванов, Йордан Янчев, Калоян Левтеров,..

публикувано на 25.05.20 в 14:29

Камбуров: Без модела "бащица" футболът ни ще рухне

Мартин Камбуров е готов да играе още един сезон в Първа лига, за да успее да подобри голмайсторския рекорд на Петър Жеков. От него го делят още 23 попадения. Ще продължа да играя и през есента, стига да си намеря отбор от нашето първенство, заяви нападателят, който има договор с Берое до края на сегашния сезон. Не знам колко мача ще са ми нужни за..

публикувано на 25.05.20 в 14:17