Валерия Ватова е на финал с лента на световното в Москва

Ева Брезалиева, Катрин Цонева, Стилиана Николова, Валерия Ватова, Красимира Иванова
Снимка: БНР

Валерия Ватова се класира за финала с лента на световното първенство по художествена гимнастика в Москва. Българката допусна неточности, но с умна игра успя да получи 15.700 точки, което беше достатъчно да попадне сред осемте най-добри. С най-висока оценка във финала влезе представителката на домакините Дария Сергеева - 18.250 точки.

Другата ни състезателка Стилияна Николова не успя да изиграе чисто изключително сложната си и динамична композиция с бухалки, допусна грешки и с 16.050 точки остана извън финала. С 21.550 точки първа е Лала Крамаренко (Русия ).

В отборната надпревара, преди второто изиграването на ансамблите България е на седмото място с актив от 81.150 точки.

Лидер е Русия със сбор от 108.500 точки, пред Италия с 99.000 точки и Израел с 94.200 точки.

Васил Божков

Божков: Левски има нов собственик, акциите са изпратени

Акциите на футболния Левски са джиросани на новия собственик и вече са изпратени към България. Това съобщи в профила си в социалните мрежи бизнесменът Васил Божков. Той обаче не уточнява кого визира като нов собственик, като се предполага, че това е Наско Сираков. Така Божков сложи край на неяснотата със съдбата на акциите, които..

публикувано на 30.05.20 в 08:43
Брендън Роджърс

Роджърс сравни Covid-19 с изкачване на Килиманджаро

Мениджърът на английския футболен Лестър Брендън Роджърс сравни битката си с коронавируса с изкачването на връх Килиманджаро. 47-годишният специалист разказа пред ББС за срещата си с Covid-19 през март и как се е преборил със заболяването. "Имахме почивна седмица след отложения мач с Уотфорд на 14 март и на следващата седмица започнах да..

публикувано на 30.05.20 в 07:43
Мауро Икарди

Мауро Икарди за постоянно в Пари СЖ

Аржентинският нападател Мауро Икарди е привлечен за постоянно от френския шампион Пари Сен Жермен. В последния сезон той игра като отдаден под наем от Интер. Според сайта на италианския журналист Джанлука Ди Марцио ръководствата на двата тима са се споразумели за трансферна цена от 50 милиона евро. Още 7 милиона са предвидени под формата..

публикувано на 30.05.20 в 07:35
Байер (Леверкузен) победи с 1:0 като гост Фрайбург

Байер (Леверкузен) надви като гост Фрайбург

Байер (Леверкузен) се завърна на победния път в германското футболно първенство, след като победи с 1:0 като гост Фрайбург в първия мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача отбеляза Кай Хавертц, който се разписа в 55-ата минута на срещата. С успеха тимът от Леверкузен се изкачи временно на третата позиция в класирането с 56..

публикувано на 30.05.20 в 07:02
Залцбург спечели за седми път в историята си Купата на Австрия

Залцбург спечели купата на Австрия

Отборът на Залцбург спечели за седми път в историята си Купата на Австрия по футбол. На финала тимът победи с 5:0 над втородивизионния Аустрия, като двубоят се проведе на неутрален терен. Резултатът откри Доминик Шобошлай в 20-ата минута. Само 60 секунди по-късно халфът на Аустрия Доминик Щумбергер си отбеляза автогол. С попадения на Ноа..

публикувано на 30.05.20 в 06:55
Цървена звезда стана шампион на Сърбия за 31-и път в своята история

Цървена звезда стана шампион на Сърбия

Тимът на Цървена звезда стана шампион на Сърбия за 31-и път в своята история. Това се случи след победата с 5:0 над Рад (Белград) като гост. Така три кръга преди края на шампионата Цървена звезда е недостижим на върха със 72 точки. Вторият в класирането Партизан има мач по-малко и 58 точки. Това беше първи мач за Звезда от март насам,..

публикувано на 30.05.20 в 06:52
Лудогорец

Лудогорец надигра Дунав с 4:0

Лудогорец победи Дунав с 4:0 в контролна среща в Разград. Шампионите изиграха силно първо полувреме и до почивката вкараха три гола. Марселиньо откри резултата в пряк свободен удар в 10-а минута, а Вандерсон добави два гола в 32-а и 45-а минути. През второто полувреме темпото спадна,  а Сисиньо се разписа в 65-а минута за крайното 4:0. Григор Долапчиев..

публикувано на 29.05.20 в 21:15