Стойчо Стоев: Вкарахме голове и на контри

Снимка: Радио Шумен

Треньорът на Лудогорец Стойчо Стоев беше доволен след победата с 5:0 над Дъ Ню Сейнтс.

"Излязохме, за да си осигурим добър резултат преди реванша, обобщи той. - Предстоят ни сериозни мачове за първенство. Сега ще можем да дадем шанс за изява на играчи, които получават по-малко игрови минути.

Днес обаче не можехме да си позволим да подценим противника. Вкарвайки ранен гол ние си улеснихме действията на терена.

Получихме възможност да играем на контраатаки и така вкарахме втория и третия гол.

През второто полувреме се поотпуснахме, но при този голям резултат това бе нормално. На полувремето казах на играчите, че задължително трябва да търсим още голове, за да не може да дадем шанс на противника да се върне в играта с един гол.

Чибота има много качества, но да не избързваме да го вдигаме в облаците. Твърде рано е още, надявам се всички нови да успеят да стигнат това ниво, което се желае от тях и което отговаря на качествата им", допълни Стоев.

Радослав Росенов

Въпреки аркада, Радослав Росенов стартира с успех на олимпийския турнир по бокс

Радослав Росенов започна с победа участието си на Олимпийските игри в Париж. В категория 63,5 килограма националът победи с пълно съдийско единодушие  - 29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27, бронзовия медалист от световното първенство през 2024 година Баходур Усмонов от Таджикистан. Росенов, който е трикратен носител на купа "Странджа", имаше..

публикувано на 27.07.24 в 19:01
Антоанета Костадинова

Антоанета Костадинова 16-а на 10 метра пистолет на Игрите

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова се класира на 16-о място в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба, който се състоя в Шатору. Костадинова завърши квалификациите с 573 точки (95, 94, 99, 97, 94, 94). В пресявките стартираха 44 състезателки.  Българката, чиято подготовка за Игрите..

публикувано на 27.07.24 в 17:40
Габриела и Стефани Стоеви

Габриела и Стефани Стоеви започнаха с победа в Париж

Трикратните европейски шампионки по бадминтон на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева стартираха с победа на Олимпийските игри в Париж. В първия си мач от втора група те надиграха Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг) с 21:11, 21:23, 21:15 за 75 минути. Двубоят беше наблюдаван от президента на Република България Румен Радев и съпругата му..

публикувано на 27.07.24 в 17:34
Десислава Ангелова

Десислава Ангелова четвъртфиналистка на скиф в Париж

Десислава Ангелова се класира за четвъртфиналите на скиф на турнира по гребане на олимпийските игри в Париж. 26-годишната Ангелова направи успешен олимпийски дебют, като преодоля дистанцията от 2000 метра с контролирано гребане и второ време за 7:42.73 минути в предпоследната пета серия. Тя беше изпреварена само от европейската вицешампионка..

публикувано на 27.07.24 в 16:00
Кирил Киров

Кирил Киров 16-и на 10 метра пистолет на Олимпиадата

Кирил Киров се класира на 16-о място в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба, който се състоя в Шатору. Киров завърши квалификациите в конкуренцията на още 32-а състезатели с 575 точки (96, 96, 96, 95, 95, 97) и остана само на 2 точки от осмото място, което е последната, даващо право за участие във финала за..

публикувано на 27.07.24 в 15:54
Петър Мицин

Петър Мицин 21-и на 400 метра свободен стил на Игрите в Париж

Европейският шампион за юноши Петър Мицин се класира на 21-о място на 400 метра свободен стил на олимпийския турнир по плуване в Париж. Под погледа на президента на Република България Румен Радев, председателят на БОК Стефка Костадинова и спортният министър Георги Глушков от трибуните в зала "Ла Дефанс Арена“ 18-годишният световен рекордьор в..

публикувано на 27.07.24 в 15:50

Левски записа още една голова фиеста

Левски победи Ботев (Враца) с 4:0 в мач от втория кръг на Първа лига, като с втория си убедителен успех в първенството е на първо място с отлична голова разлика. Това беше втори пореден резултатен двубой на сините, след 6:1 над Локомотив София преди седмица. Преди срещата мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков награди любимеца на феновете..

публикувано на 26.07.24 в 23:17