Борнемут излезе трети в Англия

Борнемут
Снимка: Архив

Борнемут триумфира в първото за сезона дерби на Южния бряг, след като победи с 3:1 като гост Саутхемптън в първи мач от шестия кръг на Висшата лига на Англия по футбол. "Черешките" се възползваха от многото пробойни в отбраната на Саутхемптън и заслужено спечелиха трите точки.

Нейтън Аке откри резултата още в 10-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на Диего Рико. Десет минути преди почивката Хари Уилсън покачи на 2:0, завършвайки бърза контраатака за гостите. В началото на второто полувреме Саутхемптън взе инициативата и намали чрез Джеймс Уорд-Праус от дузпа, но в 90-ата минута Калъм Уилсън реализира за крайното 3:1 след комичен сблъсък между вратаря на "светците" Ангъс Гън и намиращия се пред него защитник Ян Беднарек.

Победата изкачи Борнемут на трето място в класирането с 10 точки, колкото има и вторият Манчестър Сити. Саутхямптън е на 11-о място със 7 точки.

Григор Димитров се препъна в Даниел Евънс на турнира във Виена

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в зала в австрийската столица Виена с награден фонд 1,55 милиона евро. Българинът се бори 2 часа и 42 минути, но в крайна сметка отстъпи с 6:7(3), 6:4, 3:6 пред британеца Даниел Евънс. Утре  Евънс ще играе с италианеца Лоренцо Сонего за място на финала на турнира...

публикувано на 30.10.20 в 23:35
Красимир Дунев: Целият елит на Европа идва в София за европейското първенство

Красимир Дунев: За сега планираме България да участва на европейското в Мерсин

България засега планира за участва на европейското първенство по спортна гимнастика за мъже и жени, което ще се проведе в Мерсин (Турция) през декември, съобщи президентът на БФГимнастика Красимир Дунев.По-рано днес Русия и още 12 държави обявиха, че няма да пътуват за шампионата. В момента в зала "Арена Армеец" се провежда..

публикувано на 30.10.20 в 21:44

Над 200 състезатели от четири държави ще спорят за отличията в турнира по таекуондо за купа „София“

В последният ден на октомври в многофункционалната зала на Национална стортна академия “Васил Левски” ще се проведе седмото издание на турнира по таекуондо “Купа София”. Тази година заради пандемията от Covid-19 в състезанието ще има по-малък брой участници. До момента заявки са подали близо 200 състезатели от 4 държави – България,..

публикувано на 30.10.20 в 21:33

Локомотив Пловдив взе само точка от Монтана

Локомотив Пловдив и Монтана завършиха 2:2 в оспорван мач от 11-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Домакините започнаха по-активно и бързо поведоха в резултата. В 7-ата минута след центиране от корнер Анте Аралица продължи с топката с глава към на Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" плонжира и с глава прати кженото кълбо..

публикувано на 30.10.20 в 21:24

Кристиано Роналдо се възстанови от Covid-19

Нападателят на Ювентус Кристиано Роналдо е възстановен от инфекцията от коронавирус, съобщи клубът от Серия "А". 35-годишният португалец пропусна пет последователни мача - един на националния отбор и четири на Ювентус, след като даде положител тест за Covid-19 в среата на месеца. Роналдо прекара заболяването безсимптомно в изолация в..

публикувано на 30.10.20 в 20:53

Италианецът Лоренцо Сонего отстрани сензационно Новак Джокович от турнира във Виена

Италианецът Лоренцо Сонего, който участва на турнира на твърда настилка във Виена като "щастлив губещ" от квалификации, поднесе голямата сензация, побеждавайки на четвъртфиналите водача в световната ранглиста Новак Джокович с 6:2, 6:1. 25-годишният Сонего, който заема 42-ро място в ранглистата на АТП, надигра именития си съперник по всички..

публикувано на 30.10.20 в 20:46

Нефтохимик стартира перфектно в първата осмица

Шампионите на България по волейбол от Нефтохимик 2010 (Бургас) стартираха перфектно новия сезон в Суперлигата. Състезателите на Николай Желязков надиграха категорично като домакини Пирин (Разлог) с 3:0 гейма, в отделните части  25:23, 25:19, 25:20 точки в двубой от първия кръг на първата осмица на първенството.  Така бургазлии записаха първите..

публикувано на 30.10.20 в 20:14