Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Владимир Тодоров: Без компромис за пияните и дрогираните шофьори

Владимир Тодоров
Снимка: БГНЕС

„Ресурсите на Пътната полиция са организирани в друга посока и работата по пътния контрол не съществува. Това е сериозен проблем... Сега в София вечер остават три или четири екипа, как е възможно да се контролира движението в един близо 2-милионен град“. Това каза пред БНР Владимир Тодоров, председател на Асоциацията на пострадалите и жертвите при катастрофи.

Според него употребата на наркотици в България е бич

„Говорил съм с пътни полицаи, които са ми казвали, че има дни, в които хванатите с наркотици са повече от хванатите с алкохол. Полицията не винаги разполага с достатъчно тестове за наркотици“.

Той посочи пример с Италия, където от няколко години шофирането след употреба на алкохол или наркотици е приравнено на умишлено престъпление:  

По отношение на пияните и дрогираните трябва да сме безкомпромисни“.

В предаването „12+4“ той допълни:

200 камери контролират 20 000 км пътна мрежа в страната. В същото време имаме 330 „броячки“, които броят трафика, а това е нещо, което отдавна е отминало своя период. Тези камери би трябвало да се използват за контрол на скоростта. Но те са ведомствени на Пътната агенция и е сложен въпросът как да бъдат дадени на Пътната полиция“.

Интервюто с Владимир Тодоров можете да чуете в звуковия файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Орязват средства за инвитро, отиват за земеделците

От Фондация "Искам бебе" алармираха, че с постановление се орязват средства от Фонда за инвитро процедури, като е предвидено те да се насочат към земеделските производители . По този повод от "Искам бебе" вчера бяха на среща със здравния министър д-р Галя Кондева.  "Това в никакъв случай не ни противопоставя на другата целева група, към която..

публикувано на 18.12.24 в 11:28

Вълкан Горанов: Българските деца олимпийци се открояват значително на европейската сцена

Изложбата "Фантастични умове", която представя успехите на България в международните олимпиади по природни науки за 2024 г., ще бъде открита днес в зоната за пристигане на Терминал 2 на Летище София .  "Идеята за изложбата е продължение на проекта "Моите будители", който показва различни успехи от образованието и културата", отбеляза пред БНР..

публикувано на 18.12.24 в 10:30

Катерина Василева и Анина Сантова с приз за "Журналист надежда"

За 13-а поредна година бяха раздадени журналистическите награди в конкурса "Валя Крушкина - журналистика за хората". Тазгодишните носителки на наградата за млад журналист - "Журналист надежда", на конкурса, отидоха при Катерина Василева от "Свободна Европа" и Анина Сантова от "Капитал". В интервю за предаването "Преди всички" Катерина Василева..

публикувано на 17.12.24 в 10:20

КТ "Подкрепа": Работещите внасят близо 70% от приходите в бюджета, а фирмите - едва 30%

Работещите внасят близо 70% от приходите в бюджета, а фирмите – едва 30%. Това сочи анализ, изготвен от Конфедерация на труда "Подкрепа". От синдиката изразяват недоволство, че огромната тежест е прехвърлена върху работещите, и припомнят, че над 11% от наетите са и работещи бедни. От КТ "Подкрепа" настояват за промени в данъчната и..

публикувано на 16.12.24 в 13:21

Петко Тотев: Да не се месим в работата на най-великия архитект - природата

Да не се месим в работата на най-великия архитект - природата. Това призова от ефира на "Хоризонт" Петко Тотев, председател на Федерацията по катерене и алпинизъм. В предаването "Хоризонт до обед" той коментира въпросите пред бъдещото управление на природен парк "Витоша".  "Активно участваме във всички обществени обсъждания по отношение..

публикувано на 16.12.24 в 11:44
Д-р Симона Велева

Симона Велева: До 2 години децата да са без екран, след това - поетапно

" За бебетата от 0 до 2 години не бива да се дава никакъв екран , защото техните мозъци все още са много незрели и всяко едно предоставяне на екран по-скоро ще ги престимулира, отколкото да им даде някаква полезна информация". Това заяви пред БНР председателят на СЕМ Симона Велева. Не бива да отричаме устройствата и медиите, напротив - те са..

публикувано на 16.12.24 в 10:31