"Гласът Страдивариус" Красимира Стоянова откри фестивала в Пловдив на 16 юни с рецитал под акомпанимента на пианистката Боряна Ламбрева. Двете изпълниха песни от Пучини, Чайковски и Рахманинов, а в края на концерта примата представи и младия баритон Йосиф Славов - третокурсник в Националната музиклна академия "Проф. Панчо Владигеров" в София, в класа на проф. Нико Исаков, който е бил участник в нейния майсторски клас през есента на 2019 година - пореден щедър жест на голямата ни певица към млад талант, за когото кариерата едва сега започва.
"Всяко докосване до изкуството на Красимира Стоянова носи преживяване на извънредност, на истинско музикално вълшебство. Прекрасен глас и невероятна култура на музициране, съчетани с тънка чувствителност - всичко това е запазената марка Красимира Стоянова. Но всеки път тя е изненадваща, спонтанна, емоционална в артистичността си и наистина покоряващо удивителна в себевграждането си в музиката", сподели минути след концерта в ефира на програма "Хоризонт" Янина Богданова - специален пратеник на БНР в Пловдив.
Самата Красимира Стоянова разкри за предаването "Алегро виваче", че усещането да планира следващите си концерти след този дълъг и неочакван застой, е като пробуждане, като "пролет в душата". "За нас, артистите, това е толкова важно, защото ние го правим не само да се препитаваме, а преди всичко за духа, за публиката", добави тя.
Чуйте в звуковите файлове репортажа на Янина Богданова и интервюто с оперната прима Красимира Стоянова по повод откриването на фестивала "Дни на музиката в Балабановата къща" в Пловдив. В тях можете да чуете и документални записи от събитието.
Красимира Стоянова е един от най-високо ценените български артисти по световните оперни сцени. Въпреки че от години живее във Виена, в момента е избрала да прекарва дните на принудителна изолация заради пандемията от Covid-19 на родна земя - в..
Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..